Mehmet Ağur

1956 yılında Aksaray’ın Yeşilova kasabasında doğdu. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra 1971 yılında İstanbul’a geldi. Meslek edinmek için iş aradı. Eniştesi Gama Reklam’da çalışıyordu. Duymadığı bir sektördü ama orada çalışmaya karar verdi.

1971 yılının Mart ayında işe başladı. Çırak olarak başladığı sektörde, çalıştığı firmanın çeşitli dönemlerde vermiş olduğu eğitimlerle kendisini geliştirdi.

1976 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra tekrar aynı firmada kaldığı yerden devam etti. Proje anlamında artık seneler ilerledikçe almış olduğu eğitim ve tecrübenin sayesinde işteki ustalığı öne çıkmaya başladı.

O yıllarda Emniyet Sandığı, Osmanlı Bankası, Erka Balataları, As Kaynak Elektrotları, Renault, BMW, Yapı Kredi ve BP gibi farklı şirketlerin işlerini yaptı.

İşini severek yaptığı için çalıştığı firma bir takım sorumluluklar verdi. Şu an emekli olmasına rağmen aynı firmada, Gama Reklam San. ve Tic. Ltd. Şti.’dePlastik Bölümü sorumlusu olarak çalışmakta olan Mehmet Ağur, sağlığı el verdiği sürece çalışmaya devam etmek istiyor.

32
1
Mehmet Agur

Bu yazıyı paylaş: