ARED Van Toplantısı ve Sektörel Eğitim Semineri Gerçekleştirildi! [ 21 Temmuz 2023 ]


ARED Van Toplantısı ve Sektörel Eğitim Semineri Gerçekleştirildi!

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN :

ARED Van Toplantısı ve Sektörel Eğitim Semineri Gerçekleştirildi!

ARED Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği’nin, endüstriyel reklamcılık sektörünü her alanda bilinçlendirmek amacıyla 2007 yılından bu yana düzenlediği toplantılarında, 2023 yılının üçüncü toplantısı Van’da gerçekleştirildi.

Sektörün firma sahipleri, karar vericileri ve yöneticileri ile bir araya gelerek, ARED faaliyetleri ve FESPA Eurasia 2023 Fuarı ile ilgili bilgi vermek, sektör hakkında sohbet etmek ve seminer düzenlemek amacıyla, 21 Temmuz 2023 tarihinde, 13:30-16:00 arasında, Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda, ARED Van Toplantısı ve Sektörel Eğitim Semineri düzenlendi.

Toplantı; ARED Başkanı Şahin Acar, Başkan Yardımcısı Şaban Beyler ve ARED Van İl Temsilcisi Rekvan Reklam'dan Alaeddin Gültaktı’nın yaptığı ziyaretlerin ardından gerçekleştirildi. ARED Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile İl Temsilcisinin organizasyonunda, ARED İl Temsilcisi Rekvan Reklam'dan Alaeddin Gültaktı, Belirsizliklere Karşı İşimizi Sağlam Temeller ile Güçlendirmek konulu seminer sunumunu gerçekleştiren Ruhan Maral ve sektör temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleşen toplantıya FESPA Eurasia, Folpa, İstanbul Reklam, Mimaki Eurasia, Orafol, Prodigital ve SDS firmaları sponsorluklarıyla değer kattı.

Toplantı; ARED Başkanı Şahin Acar ve ARED Van İl Temsilcisi Rekvan Reklam'dan Alaattin Gültaktı’nın açılış konuşmalarıyla başladı. Hoş geldiniz konuşmasını gerçekleştiren ARED Başkanı Şahin Acar konuşmasına, organizasyonda görev alanlara, sponsorluklarıyla destek verenlere ve katılımları ile misafirperverlikleri için tüm salona teşekkür ederek başladı.

Şahin Acar, ARED’in sektördeki iletişimi mümkün olduğunca artırmaya ve güçlendirmeye yönelik düzenlediği il toplantılarında, ARED’in de yerel sektör sorunlarını birebir dinleme imkanı bulduğunu belirtti. Acar konuşmasının büyük çoğunluğunda ARED’in deprem faaliyetlerinden bahsetti ve “Konteyner Kentlerimizi Birlikte İnşa Edelim” bağış kampanyasına katkıda bulunan tüm paydaşlara teşekkürlerini iletti. Şahin Acar konuşmasının devamında depremzede sektör temsilcilerinin FESPA Eurasia 2023 fuarına ziyaretlerinde ulaşım desteği sağlanacağını belirterek salondaki tüm katılımcıları ARED ve FESPA ortaklığıyla 23-26 Kasım 2023’te İFM’de (İstanbul Fuar Merkezi) düzenlenecek 10. FESPA Eurasia Fuarı’nı ziyaret etmeye ve katılımcıları 9. ARED Ödülleri’23 yarışmasına başvurmaya  davet etti. Acar konuşmasını toplantıya dair iyi dileklerle sonlandırdı.

Açılış konuşmalarının ardından gerçekleşen tanışma bölümünde farklı illerden bir araya gelen katılımcılar tek tek söz alarak hem kendilerini hem de firmalarını tanıttılar. Katılımcıların birbiriyle tanışmasının ardından toplantıya katılım sağlayabilmiş olan yeni üyeler Van’dan Alaeddin Gültaktı (Rekvan Reklam) ve Hikmet Taş (Kadersan Reklam), Batman’dan Ramazan Şahin (Doğu Reklam Ürünleri) ve Kars’tan Caner Özdemir’e (Rekor Reklam) yaka rozeti takdimi gerçekleştirildi. Ardından ARED Van Ustalara Saygı Töreni’nde Van’daki tabela ustalarımız Ahmet Deniz, Hüseyin Ayça, Hüseyin Turan, İsmet Olcay, Murat Ayça ve Turan Özpınar’a plaketleri takdim edildi.

 

Programın devamında “Belirsizliklere Karşı İşimizi Sağlam Temeller ile Güçlendirmek” konulu seminer sunumunu Ruhan Maral gerçekleştirdi ve toplantı sonunda katılımcılara katılım belgeleri, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür belgeleri takdim edildi. ARED Van Toplantısı ve Sektörel Eğitim Semineri’ne Van’ın yanı sıra Batman, Gaziantep, Kars, Muş ve İstanbul’dan yaklaşık 65 kişi katıldı.