Ekrem Topalahmetoğlu

01.05.1960 yılında Çankırı’da doğdu.

Reklamcılık hayatına Ömer Morova ve Celalettin Morova’nın kurmuş olduğu Morova Reklamcılık firmasının Necatibey atölyesinde çırak olarak, o  zamanların popüler plexi glass fon basım ve büküm işlerini öğrenerek başladı.

Fon basımını o zamanlar yapabilen çok firma olmadığından Türkiye’nin hemen hemen her ilinden gelen diğer reklamcılara da fon basıp otobüsler ile gönderiyorlardu. O dönem birlikte çalıştığı ustalarından Mustafa Akça, Nusret Turgut ve Hüseyin Karataş’tan imalata yönelik birçok şey öğrendi ve tecrübe edindi.

1979 yılına kadar çırak olarak çalıştı ve askerlik dönüşü kalfa olarak Morova Reklamcılık’ta işe devam etti. O dönem daha çok mobil akaryakıt istasyonlarının reklam işlerini yapıyorlardı ve her ile montajlara gidiyorlardı. Şimdilerde olduğu gibi öyle montaj ekipleri filan yoktu tabii. Yeri geliyor nakliye aracı ile birlikte ya da otobüslerde yanlarına alabildikleri malzemeler ile montajlara gidiyorlardı.

Usta olduğu 1985-1990 yılları arasında daha çok banka reklamları ve havalimanı reklam işlerini yapıyordu. Patronları ve ustalarından edinmiş olduğu tecrübe ve bilgiler ile 1990 yılında Ankara Strazburg Caddesi’nde kendi şirketi olan Kent Reklam Limited Şirketi’ni kurdu.

Kent Reklam olarak 90’lı yılların meşhur cephe vinil giydirme açıkhava reklamlarından, Maltepe’de Ankara’nın  ilk cephe vinil giydirme işini yaptı. 2000 yılı başlarına kadar sektörde vinil cephe giydirme ve çatı reklamları gibi buna benzer birçok iş yaptıktan sonra, 2001 yılında  Morova Reklamcılık ile Kent Reklam şirketlerinin tek çatı altında hizmet vermesi adına yapılan şirket ortaklığı sonrasında Morova Reklamcılık San. Tic. Ltd. Şti.’nin bir ortağı olarak 2015 yılına kadar sektörde hizmet vermeye devam etti. Sürekli gelişen ve ilerleyen bu sektörde yurt içi ve yurtdışı avmler, akaryakıt istasyonları, bankalar, havalimanları gibi birçok farklı ve özel projede imzası bulunmaktadır.

 

Bu yazıyı paylaş: