Cafer Erdem

Baba mesleği olan reklam tabelacılığına 7 yaşında Ağrı ilinde başlayarak babasından öğrendikleri ile kendini geliştirdi. Daha sonra bazı nedenlerle babasından ayrılıp kendi başına hem mesleğe hem de okula devam etti. Bu arada annesi ve kardeşleriyle beş nüfus hayat mücadelesi ile baş başa kaldı. İlkokulu Ağrı’da, ortaokulu Malazgirt’te, liseyi Muş Bulanık Lisesi’nde bitirdi.

1973-1974 yılında ailesiyle birlikte Ankara’ya geldi. İlk olarak Ulus Posta Caddesi’nde eski adıyla Akoğlu Han, şimdiki adıyla Öncel İş Merkezi’nde Hayri Altınfırça Sanat Atölyesi’nde kalfa olarak çalışmaya başladı. Buradaki çalışma arkadaşları Erzurum’dan gelen hikayeleri kendisiyle yaklaşık aynı olan Muharrem Koçar, Ağabeyi Recep Koçar ve Niyazi Atagün, Gaffur Uzuner, Haşmet ve birçok elemanlarla birlikte, Hayri Bey’in yanında çalıştı.

Belli bir müddet sonra Hayri Bey’den ayrıldı. Kendi iş yerini 1978-1979 yılında Kazımkarabekir Caddesi Sütçüoğlu İşhanı’nda kurdu. Bu arada iki yıllık Hacettepe Meslek Yüksek Okulu’na devam edip mezun oldu. Daha sonra, mesleğe iyiden adapte olup, birçok konularda iyi işler yapıp, çevresinin ve meslektaşlarının beğenisini kazandı.

ce ce1 ce2 ce3 ce4

Bu yazıyı paylaş: