Genç Aredliler 1. Dayanışma Toplantısı’nın Ardından


24 Mart Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz Genç Aredliler I.Dayanışma Toplantısı’nda emeği geçen tüm arkadaşlarıma, sponsorlarımız; Eray Top. Rek. Malz. Paz. Ltd. Şti., SDS Satış Destek Sistemleri Paz. Tic. Ltd. Şti. ve Şehir Işıkları Reklam San. ve Tic. Ltd. Şti.’ne, bizi yalnız bırakmayan ARED Başkanı Sayın Birol Fedai, Yönetim Kurulu Üyesi ve Genç Aredliler Komitesi Başkanı M.Fatih Özcan ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özdemirel’e sonsuz şükran ve teşekkürlerimi sunarım.

Eskişehir’de gerçekleşen ilk dayanışma toplantımızda kazandığımız dostlukların tüm yaşantımız boyunca artarak devam etmesini temenni ediyorum. Bizler Genç Aredliler olarak görüyorum ki paylaşımcı, yenilikçi, teknoloji ve çevre koşullarına duyarlı bireyler olarak Türkiye’de gelişmekte olan sektörümüzü zirveye taşıyacağız. Ticari ve sektörel ahlak ilkelerinden asla vazgeçmeyecek olan bizler kişisel ve sektörel gelişimimizi sağlamak için deneyimlerimizi paylaşarak açıkhava reklam sektörünü farklı bir boyuta taşıyacağız. Bilinçli ve yenilikçi kişiliğimiz ile sektörümüzün birlik beraberliğini sağlarken çevre koşullarına saygılı meslektaşlar olarak birbirini rakip gören değil ortak hareket edebilme kabiliyetimizle sektörel sorunlarımızı aile içinde çözeceğiz. Yapacağımız program ve projeler ile teknolojik yenilikleri takip eden değil teknolojiyi üreten, Arge projelerimizle ülkemizdeki açıkhava reklam uygulamalarının kalitesini yükselterek reklamcılık pastasındaki payımızı maksimuma çıkartacağız. Tabi ki bunları hayata geçirirken çevreye ve doğaya saygılı, sosyal sorumluklarının farkında çevresine yardımcı ve çözüm odaklı olacağız.

Ülkemizde gerek sosyo-ekonomik şartların yükselmesi gerekse kentsel dönüşüm projelerinin gerçekleşmesi sebebi ile insanlar televizyon karşısından kalkıp dışarıda daha fazla vakit geçirir hale geleceklerdir. İş bu sebepten ötürüdür ki sektörümüz reklamcılık alanındaki yüzdesini hızla arttıracaktır. Çünkü bireyler televizyon karşısında değil dışarıda vakit geçireceklerdir. Bizler bu günleri önden sezip hazırlıklı olmak mecburiyetindeyiz. Ülkemizdeki bu gelişmeler yabancı yatırımcıların dikkatini çekmiş ve yatırım hazırlıklarına başlamış oldukları gözlemlenmektedir. 1990’lı yılların başından bu güne kadar hızla gelişen açıkhava reklam sektörü içinde olduğu konum ile kaliteye olan yatırımlarını yükselterek birlikte hareket edebilme kabiliyetini en yüksek seviyelere getirmelidir. Hali hazırda yaptığımız uygulamalar ve yeni mecraları uygularken şehircilik esaslı çevre koşullarına uygun ve doğru çalışmalar yapmalıyız.

Unutmamalıyız ki en sevdiği diziyi kesen televizyon reklamları izleyicide oluşturduğu durum itibari ile televizyon reklamlarındaki izlenilebilirlik seviyesini düşürmüştür. Bizler de yaptığımız uygulamalarda kitlelerin kullanım alanlarını korumalıyız.

Değerli büyüklerimizin bize bırakmış olduğu emanetleri her zaman tecrübe ve deneyimlerini benimseyerek daha iyi yerlere taşıyacağız.

Ferhat KÖTÜK

Genç Aredliler Başkanı

Açıkhavada Haberler / Mart 2012