Başkandan - Temmuz 2020


Başkandan - Temmuz 2020

Değerli Meslektaşlarım, 

Kurulduğumuz ilk günden bugüne yirmi yılı geride bırakmış olmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Geriye dönüp o günlerde belirlenmiş misyonumuza baktığımızda; Türkiye’ de Açıkhava Reklamcılığının gelişmesi, çağdaş, uluslararası kriterlere uygun, katma değer üreten ve mesleki standartları belirlenmiş bir sektör olması için çalışmak olarak belirlenmiş. Vizyonumuza baktığımızda ise uluslararası standartlarda, kaliteli ve güvenilir hizmet veren, üyeleri arasında iletişimi ve dayanışmayı sağlamış sektörel temsilcilik unvanı ve kurumsal kimliğini kazanmış bir organizasyon olmak şeklinde belirlenmiş ve ne kadar doğru işler yapılarak bugünlere gelindiğini görmek, yirminci yılda başkanlık yapıyor olmam nedeniyle beni ayrıca mutlu ettiği gibi sorumluluklarımızı da bir o kadar arttırıyor. Misyonumuz ve vizyonumuzun hayata geçirilmesinde yoğun gayret ve çaba sarf etmiş tüm geçmiş dönem başkanlarımıza,yönetim kurullarına, ofis çalışanlarımıza ve geçmişe intikal etmiş olanlara Allah’tan rahmet dileyerek teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Geniş katılımla düşündüğümüz yirminci yıl etkinliğimizi maalesef sıkıntılı günlerden geçiyor olduğumuz şu pandemi sürecinde, sanal ortamda ve uzaktan kutluyoruz. Tabiki dileğimiz gündelik yaşamımızın normalleşmesi, bu sürecin en kısa zamanda bitmesi ve sağlıklı günlerin çabucak gelmesi.

Başkanlarımızın katılımı ile sanal ortamda yirmi yıllık serüvenimizi hep birlikte anılarımıza da yer vererek paylaşmamız bizleri o günlere götürdü, güzel bir nostalji oldu. Yaptıklarımızla, yapamadıklarımızla ve yapmak istediklerimizle tarihe not düştük ve çok güzel bir kararın altına ortak imza attık. Artık bundan sonra ARED’ in kuruluş yıldönümlerini Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Günü olarak kutlamaya karar verdik.

Rahmet ve şükranla andığımız ilk kurucu başkanımız Murat ÜRÜNSAK ile başlayan yirmi yıllık geçmiş, sektörün her geçen gün büyümesinin yanı sıra tabelacılıktan endüstriyel reklamcılığa doğru evrilmesine ve gelişmesine neden oldu. Tüm bu gelişmeler karşısında duyarlı davranan, gelişmelere karşı eylem planı geliştiren yönetimlerimiz, sektörün tek yasal derneği olan ve her konuda çözüm yolları üreten ARED’i her geçen gün daha da büyüterek tüm sektörü kucaklar hale getirdi.

Ben tekrar bizleri yirminci yıla taşıma yolunda emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorken, sağlıcakla nice yıllara diyorum.

Sevgi ve saygılarımla