Başkandan - Ocak 2021


Başkandan - Ocak 2021

Değerli Meslektaşlarım,

Zor ve zahmetli bir yılı geride bıraktık. Dileğimiz yeni yılın öncelikle tüm yaşamımızı etkileyen pandemi salgınından kurtularak, gündelik yaşamımıza bir an önce dönmek. Aşının geliştirilmiş olması umutlarımızın yeşermesine neden oldu. Özellikle 2 Türk hekimin bu başarıya imza atmış olması bizleri bir o kadar onurlandırmış iken düşünmeden de edemiyorum, neden gereğince imkan sağlayamıyoruz, neden beyin göçünün önüne geçemiyoruz?

Geriye dönüp de baktığımızda pandeminin dayatmış olduğu tüm olumsuzluklara rağmen, 20. yılımızı da sanal ortamda fakat etkili bir şekilde kutladığımız 2020 yılını, yönetim kurulumuzun ve ofis çalışanlarımızın özverili gayretleriyle çok verimli bir şekilde geçirdik. Bu yoğun emek ve çabalar Derneğimizi ve dolayısıyla her geçen gün sektörümüzü daha fazla kucaklayarak büyütüyor. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Ekonomik sıkıntıların ardından umutla girdiğimiz 2020 yılında, pandemiden kaynaklı zorluklar karşısında sektörün nabzını tutmaya, sorun ve sıkıntılarını tespit etmeye, bunları gerekli yetkili kurumlara iletebilmenin ve mücbir sebeplerden yararlanabilmenin kamuoyunu oluşturabilmek için değişik platformlarda sesimizi duyurmanın yoğun çalışmasını yürüttük.

Geçtiğimiz yıla şöyle ana başlıklarıyla baktığımızda;

  • Kamu ve iş dünyası ile ilişkilerimizi pekiştirerek geliştirmeye özen gösterdik.

  • Okullardaki faaliyetlerimizle gelecek nesillere ışık tutmaya gayret ettik.

  • Gelecek vadeden tasarımcıları motive etmeyi sürdürdük.

  • Sektörel haberler vermeye ve farkındalık oluşturmaya özen gösterdik, dergimizi güncelledik.

  • 20. yaşımızı pek çok etkinlikle zenginleştirdik. Bundan sonra kuruluş tarihimizi her yıl Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Günü olarak kutlamaya karar verdik.

  • Her türlü bilgiye ulaşacağımız ARED Atölye Eğitimleri ile geniş kapsamlı bir kütüphaneye kavuşacağız. ∙ Sosyal sorumluğumuz gereği, pandemi sürecinde sağlık çalışanlarımızın yanında olduk, ventilasyon siperlerini korunmaları amacıyla üreterek hediye ettik.

  • Üyelerimize ortak satın alma platformu ile maliyetlerine olumlu katkı sunmayı hedefledik ve geliştiriyoruz.

Yeni projelerle sektörün hak ettiği yere gelmesiyle ilgili elimizden geleni yapabilmemiz siz değerli üyelerimizin destek ve katkıları ile olacaktır, bu konuda desteklerinizi esirgemeyeceğinizi biliyoruz.

Kazancı bol, sağlıklı yıllar…

Sağlıcakla kalın,

Sevgi ve saygılarımla.