Başkandan - Mayıs 2019


Başkandan - Mayıs 2019

Değerli Meslektaşlarım,

Yönetime geldiğimiz beş ay oluyor, zaman çarçabuk geçiyor geriye dönüp baktığımızda özveriyle çalışan yönetim kurulu üyelerimiz ve il temsilcilerimiz ile, en önemli yanımızın, değişik illerde bulunan sektörün duayen firmalarını her hafta bir veya iki gün ayırarak ziyaret ediyor olmamız diye düşünüyorum.

Bu ziyaretlerde sektörü nasıl büyütürüzden tutun da, FESPA Eurasia fuarının sektörümüz için ne kadar önemli olduğuna, sorun ve problemlerimizi nasıl çözerize kadar, pek çok konuyu karşılıklı görüşebilme imkanımız oldu. ARED Yönetimi olarak her bir görüşmenin bizler için önemi büyüktü, eğer birbirimizi yeterince anlayabilirsek ve birbirimize destek verirsek, çözemeyeceğimiz sorun olmadığını gördük. Sektöre sahip çıkma eğilimi bizleri yüreklendirdi ve cesaretlendirdi, tabi ki ziyaretlerimiz devam edecek.

Bu yıl Nisan ayı çalışma programımızda bulunan Mardin il toplantısı, çevre illerden de gelen meslektaşlarımızla geniş bir katılımla gerçekleşti.  İŞ HAYATINDA, DÜĞÜM ÇÖZMEK Semineri ile başlayan toplantımız, yeni üyelerimize ARED rozetlerinin takılmasıyla devam etti ve Ustalara Saygı töreninde Mardin ve çevre illerde, mesleğe eleman yetiştirerek iz bırakan ustalarımıza şiltlerini vererek son buldu. Kadim şehir Mardin’de bulunmaktan çok mutlu olduk ve bu duygularla ayrıldık, tüm emeği geçenlere bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

25 Nisan Perşembe günü İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nden gelen istek üzerine, İletişim Fakültesi Halkla ilişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerine yönelik, değerli yönetim kurulu üyelerimiz ve Başkan Yardımcımız tarafından, GEÇMİŞTEN GELECEĞE ENDÜSTRİYEL REKLAMCILIK Paneli ile Reklamcılığın tarihinden günümüze gelişimi ve Açıkhava Sektöründe ARED’in yeri anlatılmış ve karşılıklı iş birliği protokolü imzalanmıştır. Aynı gün Eskişehir Teknik Üniversitesi Basım Yayın Teknolojileri - Radyo Televizyon Teknolojileri  ve  Grafik Tasarımı Programı  öğrencilerine yönelik, Kariyer Günleri 2019 programına davetli olarak ARED’i temsilen katıldığımda, okuyor oldukları bölümlerin, açıkhava  ve endüstriyel reklamcılıktaki yerinin neresi olduğunu,  geçmişten günümüze reklamcılığın nereden nereye geldiğini deneyimlerimi aktararak paylaştım. Öğrencilerle,  mezuniyetleri sonrası çalışma yaşamlarında onları nelerin beklediğini interaktif şekilde paylaşmak programın güzel bir yanıydı.

Tüm Yönetim Kurulu olarak çok önemsediğimiz FESPA Eurasia fuarının bu yıl yüzde otuz büyüyecek olması bizleri çok mutlu ediyor, Avrasya Bölgesinin lider fuarı bu yıl 5-8 Aralık 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkez’inde (İFM) üç ayrı salonda gerçekleşecek, baskı ve endüstriyel reklam dünyasını yedinci kez bir araya getirecek ve her zamanki gibi tüm kazancını sektörün büyümesine aktaracak.

20 Mart 2019 tarihinde Derneğimizin kurucu üyelerinden, Ankara Başkent Reklam’ın sahibi, Namık Kemal Özçelik’i aniden kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşadık.  Kendisini yakından tanıma fırsatı bulduğum ve birçok ARED etkinliğinde birlikte olduğumuz değerli dostumuzu, meslektaşlarımızın geniş katılımı ile ebedi istirahatğahına uğurladık. Geçen hafta, eski bir çalışanımız olan eşi Pınar Hanım’ı tüm yönetim kurulu üyelerimiz ile Ankara’da ziyaret ederek başsağlığı diledik, tekrar kederli ailesine ve ARED camiasına başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

Yaşamınızda sağlık, çalışmalarınızda başarılar dileklerimle.   

Sevgi ve saygılarımla