Başkandan - Mart 2021


Başkandan - Mart 2021

Değerli Meslektaşlarım,

Pandemi süreci tüm yaşamımızı, üretim şeklimizden tutun da gündelik yaşamımıza kadar olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Tüm çalışanları ve üreticileri etkileyen pandemi, endüstriyel reklamcılık sektörünü de belirsizlikleri dolayısıyla etkisi altına aldı. Özellikle orta ve küçük ölçekli üretim yapan meslektaşlarımızın kaygısı her geçen gün artıyor. Umutla beklenen önlem paketlerinin yaşamlarına dokunmasını, sorunlarına çözüm olmasını istiyor ve yönetenlerin bu konuya hassasiyet göstermelerini bekliyorlar.

Bu zorlu süreçte ana başlıklarıyla ARED’de neler oldu şöyle bir bakacak olursak; uzun zamandır üzerinde çalıştığımız ‘Sektöre Değer Katanlar’ın Seçici Kurul onay süreci tamamlanarak isimler, ARED web sitemizde yayınlanmaya başladı. Geri dönüşler tamamlandıkça sektörümüzün temsilcileri listeye ilave edilerek projeye devam edilecek.

Geçen ay, YEKON Yaratıcı Endüstriler Konseyi Derneği’nin bizleri de aralarında görmek istemeleri üzerine gerçekleştirdiğimiz çevrimiçi toplantı sayesinde, YEKON’u daha yakından tanıma imkanımız oldu. Sonrasında Yönetim Kurulumuzun kararı ile konseye dahil olduk. Dilerim, sektörlerimize katkı sağlayacak işleri birlikte hayata geçiririz.

2021 çalışma döneminde önümüze koymuş olduğumuz hedeflerden birisi de maliyetleri iyileştirmeydi. Diğer deyişle ortak satın alma platformu. Amacımız üyelerimizin maliyetlerini aşağıya çekebilmeye yönelik katkı sağlamaktı ve bu konuda CRAS Sigorta ile yapmış olduğumuz anlaşmayı akaryakıtla ilgili yaptığımız SODEXO anlaşması izledi. Şu anda görüşmelerimizin devam ediyor olduğu kargo, kırtasiye ve temizlik malzemeleri, araç kiralama, el aletleri gibi alanlarda faaliyet gösteren firmalarla anlaşmalar sağlandıkça, platformu genişleterek ilerleyeceğiz.

ARED olarak, sektörde yeni yetişenlere ışık olmak ve sektördeki bilgiyi zenginleştirilerek denkliğini sağlamak için ARED ATÖLYE başlıklı kısa eğitici bilgi videoları hazırlıkları yapıyorduk. Bu videolarla ilgili hazırlıklarımızın bir kısmını tamamlayarak yayınlamaya başladık. Olumlu geri dönüş almış olmamız bu konuya ne kadar ihtiyaç olduğunu gösteriyor. Katkı sağlayan tüm firmalarımıza buradan da teşekkür ediyorum.

ARED Sohbetleri kapsamında üyelerimizden gelen istemler doğrultusunda Yönetim Kurulu Üyemiz Evren Güldoğan moderatörlüğünde, Av. Başak Aydın Tantürkü’nün katılımı ile “Kişisel Verileri Koruma Kanunu (KVKK)” hakkında farkındalık akşamı düzenleyerek, Instagram üzerinden canlı yayın gerçekleştirdik. Aynı şekilde açıkhava ve endüstriyel reklam sektörünü çok yakında ilgilendiren ve son günlerde ülkemizde de dikkatsizlikler nedeniyle üzücü olaylara tanık olduğumuz “Yüksekte Güvenle Çalışma” konusunu, Platformder Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Abdullah Tuncer’in katılımı ile ele alarak meslektaşlarımızı bilgilendirdik ve bundan sonraki süreçte birlikte eylem planları oluşturmaya karar verdik.

Türkiye Belediyeler Birliği ile kent estetiğinin korunması, görsel ortak bir dil oluşturulması, standartların doğru belirlenmesi ve dilimizin güzel kullanılmasıyla ilgili yazışmalarımız ve temaslarımız devam ediyor. Bilgi birikimimizi, deneyim ve tecrübelerimizi paylaşmak istiyoruz. Bu kapsamdaki geri dönüşler de memnuniyet verici…

Sağlıcakla kalmanız dilekleriyle.

Saygı ve Sevgiler,