Başkandan - Mart 2019


Başkandan - Mart 2019

Değerli Meslektaşlarım,

Yeni yılın ve yeni çalışma döneminin ilk yönetim kurulu toplantısında, var olan mevcut projelerin devam ediyor olmasının yanı sıra, yeni projelerin de hayata geçirilmesi ile ilgili kararlar çıktı. Çalışma komitelerimizi güncelleyerek görev dağılımlarını gerçekleştirdik, bunlardan en önemlisi ise, ülkemizin içinde bulunduğu, ekonomik sıkıntıdan ötürü her geçen gün daralan iş kapasitemizi arttırmaya yönelik çıkış yolları ve projeler neler olmalı, başlığı ile İhracat ve İş Geliştirme Komitesi’ni oluşturduk. Bu konuda sektörün duayen isimlerini bir araya getirerek, deneyim ve bilgi birikimlerinden yararlanmak istiyoruz.

Eğitim komitemiz bu yıl öğrencilerimizin eğitimi kadar, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerindeki bölüm öğretmenlerinin de sektörel eğitimlerine ağırlık verecek.

Ölçme ve İstatistik Komitemizin en büyük hedefi de Marmara ve Yıldız Teknik Üniversitelerinden öğretim görevlilerinin, İstanbul Ticaret Odası katkılarıyla yürütüyor oldukları, sektörel araştırmaya tam destek vererek, sektörümüzün rakamsal verilerini ortaya çıkartmak.

Üye Geliştirme Komitemiz ise; ARED’i tüm ülke geneline yaymak, tüm meslektaşlarımızı kucaklamak ve il temsilcileriyle daha yakın diyaloglar kurmayı hedefliyor. 

Kurumsal İletişim Komitesi ise; ARED’i hem sektör içinde hem de bağlantılı olduğu tüm kurum ve kuruluşlardaki tanınırlığını, dijital medya çalışmalarında profesyonelleştirmeyi hedefliyor. 

FESPA Eurasia fuarını bu yıl 5-8 Aralık tarihlerinde İFM (İstanbul Fuar Merkezi)’de yine dolu dolu içeriklerle gerçekleştireceğiz. 2019 yılı için, ARED İl Toplantıları’nı ve Sektör Eğitim Seminerleri’ni planladık. İlkini meslektaşlarımızın geniş katılımı ile 14 Şubat tarihinde ilk kez gittiğimiz Aydın’da gerçekleştirdik. Ustalara Saygı Töreni’nde Aydın’da iz bırakan ustalarımıza şiltleri takdim edildikten sonra; eğitmen, danışman ve yazar Oğuz Benlioğlu ’Değişimi Yönetmek’ konulu eğitim seminerinde güçlü kişilik özelliklerinin neler olduğunu, amaç odaklı ve yenilikçi bir profilin nasıl olması gerektiğini katılımcılarla paylaştı. Toplantının sonunda, yeni üyemize ARED rozeti eski başkanlarımızdan Birol Fedai tarafından takdim edildi.  

Yaşamınızda sağlık, çalışmalarınızda başarılar dileklerimle,

Sevgi ve saygılarımla,