Başkandan – Kasım 2020


Başkandan – Kasım 2020

Değerli Meslektaşlarım,

Olağanüstü zahmetli günlerden geçiyoruz. Dünyayı etkisi altına alan pandemi artık çok yakın yerimizde ve erken normalleşme bizleri sanki süreç tamamen bitmişçesine rehavete sürükledi.

Yetkililer, üreten ve çalışanların koşullarını gözeterek, gerekli önlemleri gecikmeden artırmalı. Tabi ki bizler de üstümüze düşeni maske, mesafe ve hijyene gerekli özeni göstererek uygulamalıyız.

Diğer taraftan İzmir’de yaşanan yıkıcı depremin getirmiş olduğu can kayıpları her birimizi derinden üzdü, dilerim en kısa zamanda yaralar sarılarak acılar hafifletilir.

Yönetim Kurulumuzdan Şaban Beyler ve Evren Güldoğan, İzmir İl Temsilcimiz Uğur Mıcık ile birlikte meslektaşlarımıza geçmiş olsun ziyaretlerinde bulunarak mağdur durumda meslektaşımızın olup olmadığını sorguladılar.

Yönetim kurulu olarak yüz yüze bir araya gelemiyor olsak da, sanal ortamda yapıyor olduğumuz toplantılarda alınan kararları hayata geçirebilmek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Açıkhavada Dünden Bugüne Ustalarımız kitabının ikinci baskısında Sektöre Değer Katanlar’a da yer vermeyi hedefledik. Böylelikle sektörün gelişimi için önemli çalışmalar ortaya koymuş kişileri de tarihe not düşmüş olacağız. Uzun çalışmalar sonrası kriterlerini belirleyerek Denetleme Kurulumuzu ve Disiplin Kurulumuzu, Seçici Kurul olarak görevlendirdik.

Mevcut piyasa koşullarında işletme giderlerimizi ve maliyetlerimizi düşürüyor olmak muhakkak ki çok önemli hale geldi. Bizler de uzun zamandır üyelerimizden aldığımız yoğun talep üzerine ARED Maliyet İyileştirme Platformu’nun ilk adımlarını atarak CRAS Sigorta ile işbirliği geliştirdik. Bu işbirliği üyelerimizin sigorta poliçelerine ayırdıkları bütçeyi; alacakları teklif ile poliçe şartlarını değiştirmeden ve aynı zamanda danışmanlık hizmeti de alarak maliyetlerinde kazanç elde etmelerini sağlıyor ve olumlu gelişmeler söz konusu olursa bu anlaşmalarımızı akaryakıt, otomobil, kargo, danışmanlık hizmetleri ve gelen talepler doğrultusunda artırmayı düşünüyoruz.

Büyük bir ihtiyaç olduğunu düşündüğümüz sektörde yeni yetişenlere ışık olmak, sektördeki bilginin denkliğini artırmak için kısa eğitim, bilgi videosu serisinin hazırlıklarına da başladık. Bu projeyle Endüstriyel Reklam sektörünün yaptığı işler ile ilgili işin uzmanı şirketler ve kişilerle beraber mesleki konular, makine eğitimleri, yönetsel yeterlilik arttırıcı konuları işleyeceğiz. Yani bir yanda araç kaplama baskı makinası bakımı, led hesaplamaları gibi konular işlerken diğer yandan da teklif ve sunum dosyası hazırlığı gibi başlıklarda videolara ulaşılabilecek. Kolay ulaşılabilir olmasına özen göstereceğimiz bu arşivi tüm sosyal mecralarda paylaşacağız.

Bu yıl 6. kez düzenleyeceğimiz günümüz yaşamına da katkı sağlayacağını düşündüğümüz; sosyal mesafe temalı şehir mobilyaları, çok yönlü kullanılabilir hijyen sağlayıcı ürünler konulu ‘6. ARED Ödülleri’20 Gelecek Vadeden Tasarımcı Ödülü’ yarışması önceki yıllara göre öğrencilerimizden büyük bir ilgi görmekle birlikte yeni başvurularla devam ediyor.

Sağlıcakla kalın,

Sevgi ve saygılarımla.