Başkandan - Kasım 2019


Başkandan - Kasım 2019

Değerli Meslektaşlarım,

Cumhuriyetimizin 96. yılını her zamanki coşku ve heyecanla bir kez daha kutladık. Akıl ve bilimin gösterdiği doğrultuda sonsuza dek yaşayacağına olan güvenimizi tazelerken M. Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha şükran ve minnetle anıyoruz.

Eylül ve Ekim ayları oldukça yoğun geçti. 2019 çalışma programında il toplantısını gerçekleştirmek üzere belirlemiş olduğumuz son ilimiz olan Malatya’daydık. Çevre illerden de katılım gösteren meslektaşlarımızla birlikte, yeni üyelerimize yaka rozeti töreni, ustalara saygı töreni,  iş hayatında cesaret yönetimi konulu eğitim semineri ve uygulamalı araç giydirme eğitim semineri gerçekleştirerek katılımcılara sertifikalarını takdim ettik. Son derece olumlu izlenimlerle izlenimlerle Malatya’dan ayrılırken misafirperverliklerinden dolayı il temsilcimiz Burhan Vural nezdinde her birine bir kez daha teşekkür ettik.

Ekim ayında Ankara il temsilcimiz, Erol Gökmen’e yapılan ilk ziyaretin ardından, Ankara Ticaret Odası 13 No’lu Reklam ve Görsel iletişim Faaliyetleri Meslek komitesi ile ortak sorunlarımıza çözüm üretmeye yönelik yapmış olduğumuz toplantıya; Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran‘da katıldı. Sektör sorunları ve çözüm yollarıyla ilgili yapılan tespitlerin takipçisi olacağını belirti. Aynı gün, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanı Selami Aktepe ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Medya Daire Başkanı Yüksel Işık’ı ziyaret ederek karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk ve kendilerine yeni görevlerinde başarılar diledik.

Gaziantep Ticaret ve Sanayi Odasında 17 Ekim 2019 tarihinde düzenlenen Sektör İstişare Toplantısı’na ARED’i temsilen Yönetim Kurulu Üyemiz Şaban Beyler ve Gaziantep İl Temsilcimiz Orhan Durucu katılarak; ARED çalışmaları hakkında bilgi verdiler ve gelen soruları yanıtlayarak yaklaşmakta olan FESPA Eurasia 2019 Fuarı’na tüm meslektaşlarımızı davet ettiler.

Genç Aredliler’in sosyal sorumluluk projesi kapsamında, kurumsal kimlik değişiminden geriye dönüşüm sağlanarak tekrar kullanıma hazırlanan dolaplar, Yönetim Kurulu Üyemiz Mustafa Göktürk’ün Yönetim Kurulu Başkanı olduğu üyemiz Heyday Reklam’ın ana sponsorluğunda, ilk olarak Muş’taki köy okullarına tırla gönderildi ve Muş İl Temsilcimiz İnan Sur tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin yardımıyla dağıtıldı. İkinci dolap dolu tır ise Erzurum’un Tekman ilçesinde ihtiyaç sahibi okullara ulaştırıldı. Eğitime ufak da olsa katkı sunmuş olmak ve bunu bizlere ulaşan fotoğraflardaki çocuklarımızın yüzlerinde birer tebessüm olarak görmek oldukça değerli. Böyle bir projeyi hayata geçirdikleri için Genç ARED Yönetim Kurulu ve tüm proje sponsorlarına teşekkür ediyorum.

Her yıl, FESPA ve ARED ortaklığında İstanbul’da düzenlenen baskı ve endüstriyel reklam teknolojileri sektörünün önde gelen organizasyonu FESPA Eurasia 2019 fuarına az bir zaman kaldı. Bu sene de 5-8 Aralık tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde “Potansiyelini Keşfet” imajıyla yola çıkan fuarımızda sektörümüzün paydaşlarını ve tüm meslektaşlarımızı görmek istiyoruz. 

Buluşmak dileğiyle... Haydi fuara!

Sevgi ve saygılarımla,