Başkandan - Eylül 2020


Başkandan - Eylül 2020

Değerli Meslektaşlarım,

İçerisinde bulunduğumuz bu zorlu dönemde, üretimi aksatmadan sağlığımıza özen göstermemiz gereken bir sürecin içerisindeyiz. Sosyal mesafe kurallarına uyduğumuz, maske takmayı ihmal etmediğimiz, hijyene özen gösterdiğimiz ve bu durumları ihmal edenleri de uyarmakla sorumlu olduğumuz bu süreçte dileğimiz bu zorlu ve zahmetli günlerin kısa süre içerisinde geçmesi ve sağlıklı günlerin çarçabuk gelmesi, yaşamın normalleşmesi tek dilediğimiz...

Bu gelişmeler paralelinde sağlığımızı her şeyin önüne koyarak düşünmek zorunda olduğumuz günleri yaşıyoruz.3-6 Aralık tarihleri arasında sekizincisini düzenleyeceğimiz FESPA Eurasia 2020 fuarımızı katılımcılarımızdan ve ziyaretçilerimizden gelen yoğun ta oldukça olumlu geri dönüşler almış olmamız, çok doğru bir karar aldığımızın göstergesiydi.

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne hazırlayarak göndermiş olduğumuz açıkhava ve endüstriyel reklamcılar ders modüllerini, sektör duayenleri ve yönetim kurulumuzla birlikte tekrar gözden geçirerek kapsamlı hale dönüştürdük ve güncellenmiş haliyle Bakanlığın ilgili birimlerine sunduk. Bakanlıkla iş birliği protokolü gereği 2020-2021 eğitim öğretim yılı öğretmenlerin hizmet içi eğitimleriyle ilgili eğitmenlerimizden gelen talepler doğrultusunda Corel Photo Paint programı eğitiminin teklifini hazırlayarak MEB Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı’na ilettik.

Sevgili Meslektaşlarım, ARED 20. yıl etkinlikleri çerçevesinde, ulaşabildiğimiz, sektöre emek ve değer katmış büyüklerimiz, ustalarımız ve yönetimlerde yer almış meslektaşlarımızla görüş, öneri ve anılarını paylaştıkları, tarihe not düşülecek olan bir belgeseli hayata geçirdik. Çok önemsediğim böylesi güzel projenin ortaya çıkmasında mesai harcayan, emek veren herkese çok teşekkür ediyorum, elinize sağlık.

Geçtiğimiz günlerde TÜRKONFED’in enternasyonel oluşumundan sorumlu başkanın moderatörlüğünde sanal ortamda gerçekleştirilen toplantıya, dünyanın dört bir yanından üye ülkelerin temsilci Türk iş insanlarının katılımıyla birlikte, beraber iş yapma kültürümüzü geliştirmeye yönelik atılan adımlar da çok yararlı oldu. Günümüz şartlarında; dış pazarlara açılmak, ihracat imkanlarını zorlamak muhakkak ki her birimizin asli görevi diye düşünüyorum. İş geliştirme komitemizin de önemseyerek ısrarla üzerinde durduğu bu mühim konu her zaman önceliğimiz olacak.

Sağlıcakla kalın,

Sevgi ve saygılarımla.