Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği Genç Aredliler Başkanı


Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği Genç Aredliler Başkanı

Değerli Meslektaşlarım,

Koronavirüs salgınının etkileriyle birlikte her anlamda yoğun bir mücadele içerisinde bulunduğumuz, durumun yarattığı zorluklar ile baş etme yöntemlerinin arayışında olduğumuz tarihi bir süreçten geçmekteyiz. Öncelikle önümüzdeki süreçte normalleşmenin hızla sağlanmasını ve herkesin sağlıklı günler geçirmesini dileyerek sözlerime başlamak isterim.

ARED’e üye olan kurum ve kişilerin şirketlerinde çalışan, çalışmasalar bile sahibi veya hissedarı olacak olan 22-42 yaş arasındaki ikinci kuşak gençlerden meydana gelen Genç Aredliler olarak bizlerin ana hedefleri; sektör birlikteliğini güçlendirerek sürekli hale getirmek, toplumsal sorunlar hakkındaki çözümlerimizi projeleştirerek ihtiyaç sahiplerine yararlı uygulamalar geliştirmek ve iş birliğinde olduğumuz okullar ile olan ilişki yönetiminde pay sahibi olmaktır. Belirttiğim bu hedefler doğrultusunda, 2019 yılını gayet verimli ve başarılı bir şekilde arkamızda bırakmış ve 2020 yılı ile ilgili kendimize yoğun bir gündem belirlemiştik. Özellikle bizlerin organizasyonu ile gerçekleşecek olan Endüstriyel Reklam Summit’20 için çalışmalarımızı başlatmıştık. İçerisinde bulunduğumuz koşullar nedeniyle, sizler tarafından geçmiş örneği oldukça yoğun ilgi görmüş olan bu değerli programımızı gerçekleştirebilmenin çözümlerini araştırmaktayız. 

Bildiğiniz gibi ARED, Koronavirüs ile mücadele döneminde sağlık çalışanları için Koronavirüs Ventilasyon Siperi üretimleri gerçekleştirdi ve Türkiye’nin dört bir yanına dağıttı. Genç ARED olarak bizler de bu sürece proje videolarını sahip olduğumuz mecralarda yayınlayarak ve kamuoyuna mal ederek katkı sağlamaya çabaladık. Ayrıca son dönemde yaşlı bakım evlerinin sakinleri ve çalışanlarına yüz siperliği dağıtımıyla ilgili bir proje daha ortaya koydu. Genç ARED olarak bizler de Derneğimizin temsiline, değerlerinin yaygınlaştırılmasına ve sosyal sorumluluk faaliyetlerine destek olmaya verdiğimiz öncelikle LÖSEV-LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi’ne 100 adet şeffaf koruyucu yüz maskesi hediye ederek, çocukların koronavirüs ile mücadelesine destek olmayı hedefledik. Ayrıca yine LÖSEV’in Ramazan ayı kampanyasını grup şirketim Reklamarea’nın İstanbul’da Etiler Akmerkez, Bakırköy Galleria, Maslak ile Ankara Kızılay’daki dijital mecralarında yayınladık. Bu konuda bizlere desteğini esirgemeyen ortağım ve aynı zamanda Genç ARED Üyesi Ahmet Uruç’a da buradan teşekkür ederim. 

Kolay bulaşan Koronavirüs hastalığı dolayısıyla hepimiz daha çok evlerimizde vakit geçirmeye başladık ve faaliyetlerimizin pek çoğu duraksadı. Bu dönemde dikkatimizi, salgın sonrası mikro anlamda şirketlerimizi makro anlamda ise Genç ARED’i ve Derneğimizi nasıl daha iyi ifade ederiz konularına odaklamakta yarar olduğunu düşünüyorum. Genç ARED Başkanı olarak, sektörümüzde çalışan ve koşullarımıza uyan tüm genç arkadaşlarımı birlikte emek vermeye, fikir geliştirmeye ve sektörümüzü kalkındırmaya destek vermeye davet ediyorum. Her birinizin aramıza katılması bizler için çok kıymetlidir.

Yazımı olumlu ve gelecek güzel günlerin heyecanıyla noktalıyorken tüm annelerimizin anneler gününü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı ve şimdiden Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

Sevgi ve Saygılarımla,