7. ve 8. Dönem Başkanı - Temmuz 2016


7. ve 8. Dönem Başkanı - Temmuz 2016

Sevgili Meslektaşlarım,

2007’den beri düzenlediğimiz ARED İl Toplantılarımız’ı bildiğiniz gibi yılda beş defa gerçekleşecek şekilde planlıyoruz. Ancak Tekirdağ’dan gelen özel istek üzerine ek olarak Temmuz ayında bu ilimizi de ziyaret ettik. Yani bu sayımızda size iki ayrı il toplantısının haberleriyle geliyoruz.

Yaz aylarında düzenlenen etkinliklerin az ilgi gördüğü, insanların tatilde olduğu gibi bir algı oluşmuş olmasına rağmen, Tekirdağ ve bölgeden gelen bu istek bizleri çok sevindirdi ve ARED Yönetim Kurulu olarak seve seve gittiğimiz toplantının yoğun ilgi ve katılımla geçmiş olması sevincimizi bir kat daha arttırdı.

Haziran ayındaki toplantımızda ise Muğla’da Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndaydık. Bu iki ARED İl Toplantısı’nın en önemli özelliği ARED olarak Muğla ve Tekirdağ’ı ilk defa ziyaret ediyor olmamızdı. Her iki toplantıda yerel sektörü daha yakından tanıma ve ARED’i tanıtma fırsatı bulduk. Yerelden olduğu kadar diğer illerden de katılım gerçekleşmesi bizleri ayrıca mutlu etti. Bazen sponsorluğuyla bazen de katılımıyla hangi ile gitsek bizi yalnız bırakmayan ve destekleyen üyelerimize bir kez daha teşekkürlerimizi iletmek istiyorum. Bu vesileyle bir sonraki il toplantılarımızın 13 Ekim’de Konya’da ve 10 Kasım’da Bursa’da gerçekleşeceğini de yeniden hatırlatalım.

Muğla ve Tekirdağ toplantılarımızda aramıza yeni katılmış üyelerimize yaka rozetlerini takdim ettik. Derneğimizin ilk defa gittiği illerde gerçekleştirdiği Ustalara Saygı Törenimizi gerçekleştirdik. Muğla ve Tekirdağ’da sektörümüzün canlı tarihleri tabela ve baskı ustalarımıza onur plaketlerini takdim ettik, anılarını dinledik, heyecanlandık, gururlandık.

Sektörümüzün fuarı, FESPA Eurasia’nın 8-11 Aralık’ta İstanbul CNR Expo’da gerçekleşeceğini hatırlatarak, tüm sektör temsilcilerimizi standımıza davet ettik.Buradan davetimizi yineliyorum: “FESPA Eurasia’nın dördüncü yılını gelin hep birlikte kutlayalım!”

Tekirdağ toplantımızdan döner dönmez ise maalesef çok üzücü bir haber aldık. Derneğimizin kurucularından, I. ve II. Dönem ile Onursal Başkanımız Murat Ürünsak, tedavi gördüğü hastanede 14 Temmuz’da yaşamını yitirdi. Sektörümüzün en büyük değerlerinden biri, duayeni, Derneğimizin yapı taşı ve bir çınarımızı daha kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Derneğimizin kuruluş döneminde Başkanlığı üstelenerek en büyük sorumluluğu alan, iş ve sosyal hayatından büyük fedakarlıklar yaparak sektörümüzü bir çatı altında toplayıp Derneğimizi sağlam temellere oturtan, ARED değerlerini her şeyin üstünde tutarak sonuna kadar savunan ve son yıllarda hastalığı sırasında bile bugünlere kadar ARED’e her türlü desteğini sürdüren Değerli Başkanımız’a minnettarız. Sektöre olan sevdası, bilgi birikimi, tecrübesi, liderliğiyle eksikliğini hep hissedeceğiz ancak bizlere bıraktığı emanete sonuna kadar sahip çıkacağız. ARED Ailesi olarak kendisine Allah’tan rahmet, başta ailesi ve tüm sektörümüze başsağlığı dileriz.

Halil Eligür

Açıkhava Reklamcıları Derneği

Başkan

halileligur@ared.org.tr