7. ve 8. Dönem Başkanı - Ocak 2017


7. ve 8. Dönem Başkanı - Ocak 2017

Sevgili meslektaşlarım,

2017 senesinin ülkemiz, sektörümüz ve sizler için çok bereketli ve güzel geçmesini diliyorum. Sağlık, mutluluk, huzur ve bol iş temennilerimin yanı sıra en başta ülkemizin ve tüm dünyanın en çok ihtiyacı olan barışın bir an evvel hakim olması en büyük dileğim.

Bugünlerde kiminle konuşursam konuşayım aynı şeyleri duyuyorum. Artık çalışmak zamanı… Ekonominin canlanması gerek; gündemi bol ve hiç bitmeyen bir ülkeyiz ve durum bir süre daha böyle gideceğe benziyor. Ne olursa olsun üretmeye, çalışmaya ve ülke ekonomisine istihdam sağlamaya devam edeceğiz. Ben 2017 senesinin bir önceki seneden daha güzel geçeceğine tüm kalbimle inanıyorum.

8-11 Aralık’ta FESPA Eurasia Fuarımız’ı gerçekleştirdik. Katılımcı bazında çok küçük bir metrekare azalması olsa da ziyaretçi anlamında neredeyse geçen seneki sayıya yaklaştık. Fuarı ziyaret eden tüm meslektaşlarımın ayaklarına sağlık. Eğer yoğunluktan dolayı sizlere tam zaman ayıramadıysak da kusurumuza bakmayın, kırılmayın lütfen. Tüm Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım fuarın neredeyse tamamında orada bulunmaya çalıştılar. Bu vesileyle fuarımızı ve ARED standını ziyaret eden tüm meslektaşlarıma tekrar teşekkür ediyorum

2017 yılı için ARED Yönetim Kurulu olarak geçen sene komiteler için belirlediğimiz konular yine gündemde olacak. Bunlar her daim daha da geliştirilmesi gereken konular. Networking yapmanın değeri her geçen gün daha da artıyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Ticaret Odası 30 No’lu Bilgi İletişim ve Medya Komitesi ile endüstriyel reklamcılık konulu bir toplantı gerçekleştirdik. Görüşmeler çok faydalı oldu ve birçok fikir ortaya çıktı. Bu tip toplantılardan hemen net bir sonuç alınamaz fakat hem piyasayı hem de farklı sektörleri görmek açısından yararlı bir toplantı oldu.

Her zaman olduğu gibi tüm yılın çalışma planları ve programlarını belirlediğimiz şu günlerde sizlerin de katkı sunmasının ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak isterim. Bizler bu manada her zaman her türlü görüş ve fikirlerinize açığız.

İşlerinizin bol ve bereketli geçmesini diliyor, saygılarımı sunuyorum.

 

Halil Eligür

Açıkhava Reklamcıları Derneği

Başkan

halileligur@ared.org.tr