7. ve 8. Dönem Başkanı – Mayıs 2017


7. ve 8. Dönem Başkanı – Mayıs 2017

Değerli Meslektaşlarım,

Son aylarda ülkemizin tüm gündemini meşgul eden referandum nihayet bitti. İstisnasız hemen hemen tüm meslektaşlarımızın beklentisi artık herkesin yaptığı işine ve gücüne odaklanması. Ülke olarak tüm sektörlerde buna ihtiyacımız var. Her yeni gün yeni bir umut, daha çok çalışarak işlerimizi etik kurallar çerçevesinde düzgün yapmaya ve ülke ekonomisine, istihdama katkı sağlamaya devam edeceğiz.

ARED’e üye olan kurum ve kişilerin şirketlerindeki ikinci kuşak gençlerin gelecekte şirketlerine ve ARED’e kazandırılması için Derneğimiz bünyesinde çalışmak üzere Genç ARED Çalışma Komitesi oluşturularak 2011 yılında aktif çalışmalara başlandı. Genç Aredliler her yıl düzenledikleri seminerli dayanışma toplantıları ile ARED’in en aktif çalışma komitelerinden biri oldu. Kendi aralarındaki dayanışmayı güçlendirdikleri gibi bu güçle sosyal sorumluluk projelerinde de lider oldular. 1 Nisan’da yine Genç Aredliler’in sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Genç Aredliler Badem Fidanlığı Devir Teslim Töreni’nde, baharı hep birlikte karşılamanın keyfini yaşadık. Manisa Demirci’deki Karaoklar Ekolojik Hayat Çiftliği’nde oluşturulan 500 adet badem fidanlığının devir teslim töreninde, çiftliğin kurucu ortaklarından Orhan Aztekin’den çiftliğin kuruluş hikayesi ile organik tarım üzerine bilgiler aldık. Bu değerli projeyi hayata geçiren Genç Aredlilerimiz’i kutluyor, törene katılarak mutluluğumuzu paylaşan üyelerimize de çok teşekkür ediyorum.

Bildiğiniz gibi 23 Ocak’ta Mesleki Yeterlilik Kurumu ile protokol imzalayarak Endüstriyel Reklamcı (tabelacı) ile Endüstriyel Reklam Ölçü, Keşif ve Montaj İşçisi mesleklerinin ulusal standartlarını hazırlamak üzere yetki almıştık. Bu çalışmanın ilk ayağı olarak 14-15 Nisan’da Ankara’da il temsilcimiz Erol Gökmen’in ev sahipliğinde Osmanlı Reklam’da çalıştayımızı gerçekleştirdik. Danışman firmamız Pamir’den Hakan Coşkun’un moderatörlüğünde iki mesleği ayrı ayrı irdeledik, görevler, işlemler ve başarım ölçütleriyle meslek profillerini oluşturduk. Bunları oluştururken mesleğin tanımı ve seviyesi, kullanılan araç, gereç ve ekipmanlar, bilgi ve beceriler, tutum ve davranışlar, çalışma ortamı ve koşulları gibi birçok ana başlığın da alt başlıklarını açtık. Hakan Coşkun, mesleklere dair bu bilgileri olması gereken format haline getirecek ve ulusal meslek standardı taslağı olarak Mayıs’ın ilk haftalarında Mesleki Yeterlilik Kurumu’na sunacağız. Sonraki gelişmeleri de web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile Ankara’daki çalıştayımıza katılarak katkı sağlayan 17 sektör temsilcimize buradan bir defa daha teşekkür ediyorum.

İşlerinizin bol ve bereketli geçmesini diliyor, saygılarımı sunuyorum.

Halil Eligür

Açıkhava Reklamcıları Derneği

Başkan

halileligur@ared.org.tr