7. ve 8. Dönem Başkanı - Mayıs 2013


7. ve 8. Dönem Başkanı - Mayıs 2013

Değerli Meslektaşlarım,

Sektörümüzün duayenlerinden, Nac Group’un Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Sayın Adil Aydoğan’ı Mart sonunda geçirdiği ani bir kalp krizi ile kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Franklin: “Öldükten sonra unutulmak istemiyorsanız ya okumaya değer şeyler yazın ya da yazılmaya değer şeyler yapın.” demiş… Adil Bey sektörümüzde çok sevilen ve sayılan, birçok konuda mesleğimizde öncü olmuş çok değerli bir kişiydi. O yazılmaya değer çok şeyler yaptı. Kendisine Allah’tan rahmet, tüm yakınlarına, sevenlerine ve sektörümüze başsağlığı diliyorum.

“Bildiğiniz üzere bu sene fuarımız var!” bu cümleyi “ Düğünümüz var” edası ve coşkusu ile belirtmemdeki sebep malumunuz bu fuarın ARED’in fuarı olması aynı zamanda. Bu sene gerçekleştirdiğimiz her il toplantısında fuarımızla ilgili bilgiler veriyoruz. Mesleğimizde inanılmaz hızlı teknolojik ve yenilikçi gelişmeler olmakta. Bugün yeni olan her şey neredeyse yarın eski olacak. FESPA Eurasia Fuarı’nda bu yenilikleri görme şansımız olacak. Fuara birçok kurumsal uluslararası firma katılıyor. Yaptıkları yatırımlar ve Ar-Ge çalışmaları sonucunda sektör eğilimlerini en iyi onlar kokluyor. Bu fuarı ziyaret ettiğimizde aslında tüm oluşan bu katma değeri rafine bir halde alacağız. Kimilerimizin ufku açılacak, kimilerimiz yeni yatırım kararı alacak, kimilerimiz de sektörde olup bitenden haberdar olacak. Ama ne olursa olsun tüm katılımcılar, ziyaretçiler ve en önemlisi de ARED kazançlı çıkacak. Kar amacı gütmeyen Derneğimiz bu gelirleri yine sektöre yatıracak. Bir taşla kaç kuş oldu ben sayamadım…

Haziran sonu FESPA’nın Londra’da düzenlediği fuara gelebilme şansınız olursa bizim fuarımızın nasıl geçeceğine dair fikir sahibi olmanın yanında Avrupa ve İngiltere’deki meslektaşlarımızla işbirliği şansı yakalayabilirsiniz. 25-29 Haziran 2013 tarihlerinde Londra ExCel Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek bu fuar için vize mektubuna ihtiyaç duyarsanız lütfen en kısa zamanda bizimle temasa geçin. Zira İngiltere vizesi biraz uzun sürüyor.

Sağlıklı, mutlu ve bol kazançlı günler diliyorum.

Halil ELİGÜR

ARED Yönetim Kurulu Başkanı

Açıkhavada Haberler / Mayıs 2013