7. ve 8. Dönem Başkanı - Kasım 2012


7. ve 8. Dönem Başkanı - Kasım 2012

Merhaba…

Bildiğiniz üzere VI. Dönem Yönetim Kurulu’nda Genel Sekreterlik görevindeydim. Başkanımız Birol Fedai’nin yanında çalışmak benim için çok önemli bir tecrübe oldu. Derneğe yaptığı sayısız katkıları, özverili ve fedakar çalışmaları ile bizleri kendisine hayran bıraktı ve tüm sektör oyuncularının takdirlerini topladı.

VII. Dönem Yönetim Kurulumuzun genel çoğunluğu, VI. Dönemde de yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımızdan oluşmakta. Süregelen projelerin devamlılığı, dernek yapısı ve kültürünün iyice pekişmesi adına özverili çalışmaları devam ettirecek listemize, üretici kimliği ile katkı koyacak Ali Tekin Çelik (Sera Reklamcılık San. Tic. Ltd. Şti.) ve eğitim/danışmanlık konularında da uzman olan Ömer Faruk Sezgin (Uyum Danışmanlık)’in de katılmasıyla güçlü bir sinerji yarattık.

Derneğin geldiği noktada çıta gerçekten çok yüksekte bulunuyor. Yeni yönetim kurulu olarak en önemli işlerimizden biri Birol Başkan’ın başlattığı projelerin devamını getirmek olacak.

2013 yılında da daha önceki yıllarda yaptığımız gibi altısı Anadolu’da altısı da büyükşehirlerde olmak üzere düzenlediğimiz sektörel kaynaşma toplantılarına devam edeceğiz. Toplantı içeriği ile ilgili anketler yapıp plan ve eğitimlerimizi bu doğrultuda gerçekleştireceğiz. Üye kazandırma ve tutundurma çalışmaları hiç hız kesmeden devam edecek. “Tabelacılık” adının sektörü tanımlamakta yetersiz kaldığı gerçeği ile “Endüstriyel Reklamcılık” olarak sektörün yeniden tanımlanması ve bu tanımın kamu kurum ve kuruluşlarında da güncellenmesi için gerekli girişimlerin devamını sağlayacağız. Sosyal sorumluluk alanında projeler gerçekleştireceğiz. Eğitim alanındaki çalışmalarımız ve okullarla olan işbirliğimiz devam edecek. Orta vadede sektördeki önemli oyuncularla bir araya geleceğiz ve aktif katılım konusunda destek isteyeceğiz. Bu manada belirleyeceğimiz karar ve prensipleri son kullanıcılara da anlatmayı hedefleyip toplumun bilinç düzeyini arttıracağız.

Yazılı ve görsel medyada, ticaret odaları ve devlet kurumları ilişkilerinde aktif olacağız. Orta ve uzun vadede ise Ared’in kendi maddi kaynaklarını yaratma konusunda önemli hamlelerde bulunacağız.

ARED olarak şu an 232 üyeye sahibiz. Bu Avrupa federasyonları ile kıyaslandığında iyi bir rakam. Avusturalya’da 24, Almanya’da 40, İtalya’da 239, İspanya’da 293, İsviçre’de 38 ve İngiltere’de 230 üye var örneğin. Avrupalı meslektaşlarımızın kurduğu federasyonların onlarca yıl önce kurulduğunu göz önüne alırsak bizim şu anki durumumuzu iyi olarak değerlendirmekle birlikte yeterli görmüyorum. Ülkemiz hem nüfus hem de potansiyel anlamında çok daha büyük. 2013 yılı içinde de büyükşehirler dışında kaynaşma ve eğitim toplantıları yapacağız. Üyelerimize daha sık bilgilendirme mailleri göndereceğiz. İl temsilcilerinin görev tanımlarını yenileyecek ve aktif olmalarını sağlayacağız. Web sitemizde içerik anlamında değişiklik yapacağız. Üyelerimize yurt dışında iş yapma fırsatları yaratmanın yollarını arayacağız. Sektörel basında daha çok yer alacağız. Dolayısı ile bilinirliğimiz artacak ve üye sayımızı arttıracağız.

ARED’i bugünlere getirmiş olan eski başkanlarımız Murat Ürünsak, Mahmut Güldoğan, Yaşar Güvenen’e özellikle Birol Fedai’ye çok teşekkür etmek isterim.

Bayrağı aldığımız VII. Dönemde çok değerli yönetim kurulu üyelerimiz ile bu zorlu göreve soyunduk. Sizlerin ve tüm sektörün desteği ile hedeflerimizi gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışacağız.

K.Halil ELİGÜR

ARED Yönetim Kurulu Başkanı

Açıkhavada Haberler / Kasım 2012