7. ve 8. Dönem Başkanı - Eylül 2015


7. ve 8. Dönem Başkanı - Eylül 2015

Sevgili  meslektaşlarım,

Ülkemizde son haftalarda yaşanan olaylardan büyük üzüntü duyuyoruz. Huzurumuzu, barışımızı  ve toplumsal bütünlüğümüzü bozmaya çalışanlar her kim olurlarsa olsunlar başarılı olamayacaklar. Birlik ve beraberlik içinde bu oyunların üstesinden gelecek, barış ve huzurumuzu muhafaza etmeye devam edeceğiz. Tüm sektörümüz adına şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarına ve milletimize başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

Bildiğiniz üzere önümüzdeki Kasım ayında ARED Genel Kurulumuz gerçekleşecek. VII. Dönem Yönetim Kurulu olarak, devraldığımız ve yürütmekte olduğumuz birçok önemli projenin tam ortasındayız. Bu yüzden Yönetim Kurulu’nda sadece 2-3 temsilci değişikliği yapıp daha genç arkadaşlarımızı da aramıza katarak yolumuza devam etmek üzere bir liste hazırlıyoruz. 2018 yılında bırakacağımız görevimizde derneğimize sunulacak olan her türlü yönetim katkısına açık olduğumuzu bildirmek isterim. Bu yüzden tüm üyelerimizden ricam, katkı ve destek sağlayabileceğiniz, aktif çalışma yapabileceğiniz bir konu veya komite olduğunu düşünüyorsanız derneğimizle temasa geçmeniz. Sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk ve onur duyarız.

2015’in son ARED İl Toplantısı’nı ve gelecek Yönetim Kurulumuz’u 15 Ekim’de güzel İzmirimiz’de gerçekleştireceğiz. FESPA Eurasia öncesi düzenlenecek son İl Toplantımız’a İzmir ve çevre illerden katılımın yoğun olması, 10-13 Aralık’ta fuarımıza Ege Bölgesi’nden gelen ziyaretçi sayısını da olumlu etkileyecektir. Derneğimizin %50 oranında ortağı olduğu, yani aslında ARED üyelerinin yarı yarıya ortaklığı bulunan FESPA Eurasia’da Ege’den meslektaşlarımızı ağırlamak en büyük arzumuz. Değerli sektör temsilcilerimizi 15 Ekim’de bizimle buluşmaya, sektörü ve fuarımızı konuşmaya ve en önemlisi de bizlerle yorum ve tavsiyelerini paylaşmaya buradan davet etmek istiyorum. Toplantı ve eğitim seminerimizin program bilgileri önümüzdeki günlerde ARED web sitesi ve sosyal medya hesaplarından açıklanacak.

Bu vesileyle sizleri tekrar ARED web sitesini (www.eski.ared.org.tr) sıklıkla ziyaret etmeye ve derneğimizin sosyal medya hesaplarını takip etmeye çağırıyorum. ARED’in faaliyetlerine ve yurdumuzdan ve dünyadan en güncel sektörel gelişmelere ulaşmanız için hazırladığımız online içerikleri çok faydalı bulacağınızı düşüyorum.

Değerli dostlar, hepinizin bildiği gibi Aralık ayındaki fuarımız yaklaşıyor. Daha önce altını çizdiğim üzere FESPA Eurasia bizim fuarımız. FESPA Eurasia’nın geldiği noktaya baktığımızda aslında sadece üç yaşında, genç bir fuar olduğunu unutabiliyoruz. Bu hızlı gelişme siz sektör temsilcilerimizin desteği sayesinde bu boyutlara geldi. FESPA Eurasia’nın üçüncüsü geçen sene bu zamana göre %20’lik rezervasyon artışıyla 10-13 Aralık’ta hepimizin katkı ve çabalarıyla gerçekleşecek. Sizleri de CNR Expo’da görmeyi, ARED standımızda misafir etmeyi ümit ediyorum.

Hepinize esenlikler diliyor işlerinizin bol bereketli geçmesini temenni ediyorum.

Saygı ve Sevgilerimle.

Halil Eligür

Açıkhava Reklamcıları Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

halileligur@ared.org.tr