Yılın İkinci ARED İl Toplantısı ve Sektörel Eğitim Semineri Diyarbakır’da Gerçekleşti [ 07 Haziran 2024 ]


Yılın İkinci ARED İl Toplantısı ve Sektörel Eğitim Semineri Diyarbakır’da Gerçekleşti

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN :

ARED Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği’nin, endüstriyel reklamcılık sektörünü her alanda bilinçlendirmek amacıyla 2007 yılından bu yana düzenlediği toplantılarında, 2024 yılının ikinci toplantısı Diyarbakır’da gerçekleştirildi.

Açıkhava ve endüstriyel reklam sektöründeki firma sahipleri ve yöneticileri ile bir araya gelmek, sektörün genel ve yerel durumunu değerlendirmek ve sorunlara birlikte çözüm üretmek amacıyla düzenlenen ARED Diyarbakır Toplantısı ve Sektörel Eğitim Semineri, 6 Haziran 2024 Perşembe günü saat 13:30-17:00 arasında Diyarbakır Demir Otel'de gerçekleştirildi.

ARED Diyarbakır Toplantısı ve Sektörel Eğitim Semineri'nin açılış konuşmasını ARED Başkanı Şahin Acar gerçekleştirdi. Şahin Acar, etkinlikte emeği geçenlere, seminer konuşmacılarına ve etkinliğin gerçekleşmesine sponsorluklarıyla katkı sağlayan FESPA, FESPA Eurasia, Folpa, Orafol ve Zenit Led firmalarına teşekkür etti. Şahin Acar konuşmasında “Sektörel sorunlarımızın üstesinden birlikteliğimizden doğan güçle gelebileceğimizin altını çizmek istiyorum. ARED’e üye olmak ve tek çatı altında güçlenmek sektör temsilcilerimize; daha entegre bir sektör olabilmenin, dünyadaki gelişmeleri yakından takip edebilmenin, gelişmelerden haberdar olmanın ve taleplerimiz doğrultusunda kamuoyu oluşturabilmenin önünü açmaktadır.” sözleriyle ARED’e üye olmanın ve bir çatı altında toplanmanın önemine dikkat çekti. Açılış konuşmalarının ardından gerçekleşen tanışma bölümünde salondaki katılımcılar tek tek söz alarak kendilerini ve firmalarını tanıttılar.

Tanışma bölümünün ardından ARED Yönetim Kurulu Üyesi ve Heyday Endüstriyel Reklam’dan Mustafa Göktürk’ün “Aile Şirketlerinde Başarı ve Sürdürülebilirlik”, ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi ve aynı zamanda Ankara Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale Özgenel’in “Kentin Öteki Yüzü ve Endüstriyel Reklam Ürünleri” konulu sunumları gerçekleşti.

Etkinliğin ikinci bölümünde ise FESPA Eurasia Satış Koordinatörü Zafer Yayla, bu yıl 11-14 Eylül 2024 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan 11. Uluslararası Geniş Format Baskı ve Endüstriyel Reklam Fuarı FESPA Eurasia 2024 sunumunu gerçekleştirdi.

Etkinliğin son bölümünde ise ARED’e yeni üye olan A Plus Reklam’dan Kadir Durgut’a, Baysan Grup Reklam’dan Yusuf Bay’a, Diyarbakır Reklam’dan Mehmet Üstündal’a yaka rozetleri takdim edildi. Ardından ARED Diyarbakır Ustalara Saygı Töreni’nde Diyarbakır’daki tabela ustalarımız Ekrem Tabela’dan Ekrem Süren’e, İpek Reklam’dan Hayri Doğruyol’a, Net Reklam’dan Mahmut Yalçınkaya’ya, Art Reklam’dan Mehmet Cankurt’a, Stil Reklam’dan Misbah Kaplan’a ve Selin Reklam’dan Şaban Kaplan’a plaketleri takdim edildi.

ARED Diyarbakır Toplantısı ve Sektörel Eğitim Semineri’ne Diyarbakır'ın yanı sıra İstanbul, Batman, Muş ve Şanlıurfa'dan 55 kişi katıldı.

Diyarbakır’da ARED’in 24. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

ARED Diyarbakır Toplantısı ve Sektörel Eğitim Semineri, ARED’in kuruluş tarihi olan 6 Haziran’da gerçekleşti. ARED’in 24. Kuruluş yıl dönümü, toplantıya Diyarbakır ve civar illerden katılan sektör temsilcileriyle birlikte kutlandı.  ARED, 24. yıldönümünü kutlarken sektöre yaptığı katkılar ve sağladığı gelişmelerle önemli bir kilometre taşını geride bırakıyor. 2000 yılında kurulan ARED, Türkiye'deki açıkhava ve endüstriyel reklam sektörünün standardizasyonu, yenilikçi teknolojilerin entegrasyonu ve sektör çalışanlarının eğitimine yönelik faaliyetleriyle, 24 yıllık süreçte, sektörün büyümesine ve uluslararası alanda rekabet edebilir bir düzeye ulaşmasına önemli katkılar sağlıyor.

Diyarbakır’daki Endüstriyel Reklam Firmaları Ziyaret Edildi

ARED Başkanı Şahin Acar, ARED Diyarbakır İl Temsilcisi Mehmet Cankurt ve ARED Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Yıldırım, ARED Diyarbakır Toplantısı ve Sektörel Eğitim Semineri öncesinde, 4 Haziran’da Net Reklam’dan Mahmut Yalçınkaya’yı, Altın Plaket’ten Şaban Yalçınkaya’yı, Selin Reklam’dan Şaban Kaplan’ı, İpek Reklam’dan Hayri Doğruyol’u, İzhar Reklam’dan Savaş Karali’yi, Arma Reklam’dan Sedat Kaplan’ı, 3d Grafik Reklam’dan Selçuk Yalçınkaya’yı, Mega Reklam'dan Savaş Karali’yi ve Abdullah Korhan'ı, 5 Haziran’da ise 5N Reklam’dan Emine Güler ve Şahin İlboğa’yı, A Plus Reklam’dan Kadir Durgut’u, Adar Ajans Reklam’dan Murat Kurt’u, Arc Reklam’dan İdris Karademir’i, Baysan Reklam’dan Yusuf Bay’ı, Bilgi Reklam’dan Emrah Kaya ve Vedat Bilgiç’i, Diyarbakır Reklam’dan Mehmet Üstündal’ı, Elit Reklam’dan Selahattin Yağmur’u, Emin Reklam’dan Mehmet Emin Cankurt’u, Gap Reklam’dan Mustafa Tengiz’i, Nil Reklam'dan Ramazan Kaplan'ı, Oyman Reklam’dan Mehmet Oyman’ı, Real Reklam’dan Ümit Çiçek ve Ferit Dalkılıç’ı, Rensa Reklam’dan Ahmet Aydın’ı, Vizyon Reklam Malzemeleri’nden Haluk Yaman’ı firmalarında ziyaret etti.