FESPA EURASIA 2016 KAPSAMLI FUAR PROGRAMIYLA ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR [ 21 Kasım 2016 ]


FESPA EURASIA 2016 KAPSAMLI FUAR PROGRAMIYLA ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR
FESPA EURASIA 2016 KAPSAMLI FUAR PROGRAMIYLA ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR
FESPA EURASIA 2016 KAPSAMLI FUAR PROGRAMIYLA ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR
FESPA EURASIA 2016 KAPSAMLI FUAR PROGRAMIYLA ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN :

FESPA, 8-11 Aralık 2016 tarihleri arasında İstanbul CNR Expo’da düzenlenecek olan FESPA Eurasia 2016’nın içerik takvimini açıkladı. Tüm dijital baskı ve açıkhava reklamcılığı dünyasını bir araya getirecek olan fuarda ziyaretçilere ilham verecek olan birçok eğitici ve interaktif etkinlik yer alacak.

Konferans Programı

Baskı sektöründeki en son inovasyonların görücüye çıkacağı FESPA Eurasia’da ücretsiz eğitim konferans programı bulunuyor. Bu kapsamlı eğitim programında geniş format baskı, serigrafi, dijital baskı, tekstil baskı, kumaş giydirme ve tabela alanındaki en son trendler, vaka çalışmaları ve gelişmeler ele alınacak.

Fuar alanında kurulacak olan seminer salonunda her gün gerçekleşecek konferansta sektörün nabzı tutulacak. Türkçe yapılacak olan bu seminerler ziyaretçilere diğer katılımcılarla iletişim kurma şansının yanı sıra baskı sektörü hakkında farklı bakış açıları ve pratik ipuçları elde etme olanağı sunacak. Seminer konuşmaları arasında; Aykut Aydoğan- Dijital Pigment Baskı Teknikleri; ETF Tekstil Genel Müdürü Samir Sadıkoğlu- İleri Seviye Baskı İşletmelerinin Bildikleri ve Takip Ettikleri 5 Önemli Adım, İstanbul Moda Akademisi Tekstil ve Moda Tasarımı Başkanı Gülin Girişmen- 21.yy.’da Baskı Tasarımı ve Algısı; Mirimalist Kurucu ve Tasarımcısı Miray Tok Çakır-3D Baskı ve MODA ve Eve Colours Yazılım Mühendisi M. Bülent Nergiz-Dijital Baskıda Renk Ayrımı yer alıyor.

Konferans programının tümüne şu linkten ulaşabilirsiniz: https://eurasia.fespa.com/en/fespa-eurasia-conference

World Wrap Masters

FESPA’nın hızın doruklara çıktığı canlı araç kaplama yarışması, Hexis ve Steinel sponsorluğunda gerçekleşen 2016 edisyonu için yeniden CNR Expo’da olacak. 10 Aralık Cumartesi ve 11 Aralık Pazar günleri canlı gerçekleşecek olan turnuvada 16 araç kaplama uzmanı Wrap Master ünvanı için yarışacak. Yarışmanın kazananı 8-12 Mayıs 2017 tarihlerinde Almanya, Hamburg’da düzenlenecek olan World Wrap Masters Final’da yarışmaya hak kazanacak. 8-9 Aralık tarihlerinde ise Wrap Master Baş Jürisi ve profesyonel araç kaplama uzmanı Ole Solskin kaplamada kendini geliştirmek isteyen ziyaretçiler için canlı kaplama eğitimi gerçekleştirecek.

Wrap Masters hakkında FESPA Fuarlar Müdürü Michael Ryan şunları belirtti: “Geçen yıl standartların oldukça yüksek olduğu Wrap Masters yarışmasında Türkiye, Romanya ve Bulgaristan’dan gelen finalistleri ağırlamak oldukça keyifliydi.”

Ole Solskin gibi bir uzmanın FESPA Eurasia’da bulunmasının araç kaplama öğrenmek veya kendilerini geliştirmek isteyen ziyaretçiler için harika bir fırsat olduğuna dikkat çeken Ryan, yerel kaplama topluluğuna yarışma ve eğitim gibi aktivitelerle destek olmaktan mutluluk duyduklarını ekledi.

ARED Endüstriyel Reklam Ödülleri

FESPA Eurasia 2015’te oldukça başarılı bir açılış yapan ARED Endüstriyel Reklam Ödülleri ikinci edisyonuyla bu sene 11 Aralık tarihinde gerçekleşecek. Finalistlerin FESPA Eurasia 2016’nın öncesinde uzman bir jüri ekibi tarafından belirlendiği bu etkinlikte Türkiye’deki endüstriyel reklamcılığının yaratıcı ve yenilikçi örnekleri ödüllendirilecek. Kategori kazananlarının daha sonra fuar ziyaretçileri tarafından oylanacağı Endüstriyel Reklam Ödülleri’nin final kazananı FESPA’nın her sene düzenlediği, FESPA Hamburg 2017 dahilinde gerçekleşecek FESPA Awards’a katılacak.

ARED Tabela Gösteri (Demo) Alanı

Salon 2’de yer alacak olan ARED Tabela Gösteri (Demo) Alanı fuarın her günü meraklılarına; tabela boyama, neon tabela yapımı, harf yapımı ve Pixel LED aplikasyonlarının da içinde bulunduğu canlı tabela gösterimlerini izleme fırsatı verecek.

Fuarda bu gibi etkinliklerle ziyaretçilerin deneyimlerini zenginleştirecek değer katan içerikler sağladıklarına değinen FESPA CEO’su Neil Felton şöyle devam etti: “Avrasya baskı pazarından lider isimlerin canlı gösterimleri ve seminerleriyle ziyaretçiler fuardan işlerini bir adım öteye götürmek için gerekli olan altyapı ve ipuçlarıyla ayrılacaklarına emin olabilirler.”

FESPA Eurasia 2016 hakkında konferans programı, kat planı ve katılımcı listesi ve seyahat bilgileri gibi daha detaylı bilgilere ulaşmak ve önkayıt yaptırmak için www.fespaeurasia.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ziyaretçiler ücretsiz giriş için FESPA Eurasia web sitesinden, EURM609 kodunu kullanarak kayıt yaptırabilir.