ARED Hatay Toplantısı ve Sektörel Eğitim Semineri gerçekleştirildi! [ 17 Mayıs 2022 ]


ARED Hatay Toplantısı ve Sektörel Eğitim Semineri gerçekleştirildi!

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN :

ARED Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği’nin, endüstriyel reklamcılık sektörünü her alanda bilinçlendirmek amacıyla 2007 yılından bu yana düzenlediği toplantıları, Hatay ile devam ediyor!

Sektörün firma sahipleri, karar vericileri ve yöneticileri ile bir araya gelerek, ARED faaliyetleri ve FESPA Eurasia 2022 Fuarı ile ilgili bilgi vermek, sektör hakkında sohbet etmek ve “Geçmişten Günümüze Endüstriyel Reklamcılık Semineri”ni düzenlemek amacıyla, 12 Mayıs 2022 tarihinde, 13:30-16:00 arasında, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda ARED Hatay Toplantısı ve Sektörel Eğitim Semineri düzenlendi. 

Toplantı; ARED Başkanı Şahin Acar’ın ve Başkan Yardımcısı Şaban Beyler ile Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Yıldırım’ın gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından, ARED Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin organizasyonunda, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, ARED Hatay İl Temsilcisi Desen Reklam’dan Hasan Fehmi Keskin, ARED Hatay Üyesi İpek Reklamcılık’tan Şükrü Sayılan, ARED Kurucu Üyesi, IV. Dönem Başkan Yardımcısı, V. ve VI. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Pehlivan Reklam’dan Mehmet Pehlivan ve “Geçmişten Günümüze Endüstriyel Reklamcılık Semineri”nin konuşmacıları olan Gama Reklam’dan Mehmet Özbakır ile Pimms Group’tan Selahattin Aygüler’in katılımlarıyla, FESPA Eurasia, Folpa, İstanbul Reklam, MRT Dijital, Pass Dijital, SDS ve Unifol firmalarının sponsorluklarıyla gerçekleştirildi.

Toplantı; ARED Başkanı Şahin Acar ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’ın açılış konuşmalarıyla başladı. Hoş geldiniz konuşmasını gerçekleştiren ARED Başkanı Şahin Acar konuşmasına, organizasyonda görev alanlara, sponsorluklarıyla destek verenlere ve katılımları ile misafirperverlikleri için tüm salona teşekkür ederek başladı.

Şahin Acar, ARED’in sektördeki iletişimi mümkün olduğunca artırmaya ve güçlendirmeye yönelik düzenlediği il toplantılarında, ARED’in de yerel sektör sorunlarını birebir dinleme imkanı bulduğunu belirtti. Son yıllarda sektörde teknoloji, makine ve bilgisayarların yoğun kullanımı ve çeşitlenme ile levhacılıktan başlayıp tabelacılık ve açıkhava reklamcılığı gibi terimlerin kullanılmaya devam edildiği sektörümüzün artık Dernek ad değişiminde de belli olduğu üzere endüstriyel reklamcılık şeklinde isimlendirildiğini belirtti. Haksız rekabet ortamı ile başlayan ilan ve reklam vergilerinin fazlalığı, tahsilatlarda yaşanan zorluklar, nitelikli eleman sıkıntısı, sigorta primlerinin yüksekliği ve enerji zamları gibi konuların ARED gibi bir çatı altında olmak ve bu sayede birlikteliği sağlamak ile çözümlenebileceğini belirten Şahin Acar, ulusal ve uluslararası düzeyde yüksek temsiliyet isteyen tüm sektör paydaşlarını üyeliğe davet etti. ARED Tabela ve Baskı Müzesi girişimlerinden bahseden Acar katılımcılara, Ankara Koç Müzesi iş birliğinde “Geçmişten Günümüze Tabela Sergisi”nin açılması için prensip anlaşması gerçekleştirildiğinin müjdesini verdi. “Endüstriyel Reklamcı ile Ölçü, Keşif ve Montaj İşçisi” mesleklerinin ulusal yeterlilikleri belirlenmiş meslekler arasına alınarak, Resmi Gazete'de yayınlanmış olmasının sektörümüz adına büyük bir kazanım olduğunu vurgulayan Acar ARED’in, endüstriyel reklamcılığın Milli Eğitim Bakanlığı ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde bir dal olarak okutulacak olması çabası içinde olduğundan bahsetti. Şahin Acar konuşmasının devamında salondaki tüm katılımcıları ARED ve FESPA ortaklığıyla 1 – 4 Aralık 2022’de İFM’de (İstanbul Fuar Merkezi) düzenlenecek 9. FESPA Eurasia Fuarı’nı ziyaret etmeye davet etti ve  konuşmasını toplantıya dair iyi dileklerle sonlandırdı.

Açılış konuşmalarının ardından gerçekleşen tanışma bölümünde farklı illerden bir araya gelen katılımcılar tek tek söz alarak hem kendilerini hem de firmalarını tanıttılar. Katılımcıların birbiriyle tanışmasının ardından toplantıya katılım sağlayabilmiş olan yeni üyelere rozet takdimi ve ARED Hatay Ustalara Saygı Töreni çerçevesinde bölgedeki tabela ustalarımız olan Muti Keskin, Muzaffer Korhan ve Mehmet Kayhan’a ustalara plaket takdimi gerçekleştirildi.

Programın devamında Gama Reklam’dan Mehmet Özbakır ve Pimms Group’tan Selahattin Aygüler sırayla “Geçmişten Günümüze Endüstriyel Reklamcılık” seminer sunumlarını yaptılar ve soru-cevap bölümüne geçildi. Son derece interaktif bir şekilde gerçekleştirilen soru-cevap kısmında katılımcılar sorularına birebir yanıt alma ve sektör duayenlerinin tecrübelerinden yararlanma fırsatı buldular.

Toplantı sonunda ise katılımcılara katılım belgeleri, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür belgeleri takdim edildi. ARED Hatay İl Toplantısı ve Sektörel Eğitim Semineri’ne Hatay’ın yanı sıra Adana, Mersin, Kayseri, Ankara ve İstanbul’dan toplam 75 kişi katılım sağladı.