8. ARED Ödülleri’22 başvuruları başladı! [ 01 Haziran 2022 ]


8. ARED Ödülleri’22 başvuruları başladı!

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN :

Endüstriyel Reklam Ürünleri Sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla, bu yıl sekizincisi düzenlenen ARED Ödülleri’22, “En İyi Endüstriyel Reklam Ödülü” ve “Gelecek Vadeden Tasarımcı Ödülü” olmak üzere iki kategoride gerçekleşiyor.

Yarışma kapsamında farkındalık yaratmış, yaratıcı, estetik, katma değer ve maliyet avantajı sağlayan, yenilikçi bir malzemeyle üretilen en yenilikçi endüstriyel reklamı üreten ve uygulayan firmayı ödüllendirmek ve endüstriyel reklam sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen “En İyi Endüstriyel Reklam Ödülü” ve gençlerin endüstriyel reklam ürünleri sektörüne ilgisini artırmak ve sektörün kalifiye eleman arayışına destek vermek amacıyla düzenlenen “Gelecek Vadeden Tasarımcı Ödülü” kategorileri bulunuyor. 8. ARED Ödülleri’22 yarışmasının Gelecek Vadeden Tasarımcı Ödülü kategorisinin sponsoru ise Prodigital oldu.

Prodigital Gelecek Vadeden Tasarımcı Ödülü Başvuru Teması Belirlendi

Prodigital sponsorluğundaki yarışmanın ilgili kategorisi; belirlenen tema ile ilgili en yaratıcı, yenilikçi, estetik, katma değer ve maliyet avantajı sağlayan, yenilikçi bir malzemeyle üretilebilecek, işlevsel vb. endüstriyel reklamı tasarlayan genç tasarımcıyı ödüllendirmek amacıyla, reklam, tasarım, mimarlık fakültelerindeki lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik olarak düzenleniyor. Öğrenciler bu yıl yarışmaya; üzerinde reklam alanı barındıran, çevreci, tasarruf sağlayan ve sürdürülebilirliği destekleyici biçimde tasarlanmış şarj edilebilen elektrikli araçlar için şarj ünitesi alanındaki tasarımlarıyla başvuruda bulunacaklar. Profesyoneller ise üretimi, uygulaması yapılmış, kamuya sergilenmiş, yenilikçi endüstriyel reklamları ile yarışmaya  katılım gösterebilecek.

Jüri Üyeleri Değerlendirecek, FESPA Eurasia 2022’de Oylanacak

8. ARED Ödülleri’22 yarışma jürisi; ARED Başkanı Ankyra Reklam’dan Şahin Acar, ARED Duayen kategorisinde Arifoğlu Reklam’dan Fikret Arifoğlu, STK Temsilcisi kategorisinde ARVAK Başkanı Önder Dalkıran, Reklamveren kategorisinde Unilever Türkiye’den Toloy Tanrıdağlı, Reklam Ajansı kategorisinde People Initiative’den Banun Erkıran Çıtak, Akademisyen kategorisinde Başkent Üniversitesi’nden Prof. Dr. Gilman Senem Gençtürk Hızal, Endüstriyel Tasarımcı kategorisinde TOBB ETU’dan Dr. Aydın Öztoprak, Mimar kategorisinde TeCe Mimarlık’tan Tülin Hadi ve Sponsor Temsilcisi kategorisinde ise Prodigital’den İbrahim Tekeş olmak üzere 9 kişilik bir kadrodan meydana geliyor.

İlk aşamada iki kategorideki tüm başvurular kendi kategorilerine göre ayrı ayrı jüri tarafından değerlendirilecek ve ilk üçe kalan projeler belirlenecek. Jüri üyeleri ayrıca 8. ARED Ödülleri’22 En İyi Endüstriyel Reklam Ödülü kategorisi “Mansiyon Ödülü” ve 8. ARED Ödülleri’22 Prodigital Gelecek Vadeden Tasarımcı Ödülü kategorisi “Mansiyon Ödülü” sahiplerini de bu aşamada belirleyecek.

İkinci aşamada jüri tarafından seçilen üç başvuru, 1-4 Aralık 2022 tarihlerinde, IFM İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek FESPA Eurasia 2022 Fuarı’na katılan herkesin oylamasına açılacak ve oylama, FESPA Eurasia 2022 Fuarı’nın 3. günü olan 3 Aralık 2022 Cumartesi günü, saat 18:00’de sona erecek. 

Son aşamada ise oylamaların dağılımına göre 8. ARED Ödülü’22’nin iki kategorisinde ayrı ayrı birinci, ikinci ve üçüncü belirlenecek ve dereceye giren herkes fuarın son günü olan 4 Aralık 2022 Pazar günü, fuar alanında düzenlenen törende ödüllerine kavuşacak.

Yarışmaya katılmak için www.aredodulleri.com web adresinden başvuru yapmak gerekiyor. 8. ARED Ödülleri’22 başvuru tarihi 7 Ekim 2022’de sona eriyor.