Yurtiçindeki ve Yurtdışındaki Tüm Paydaşlarımıza Teşekkürlerimizle... [ 06 Temmuz 2023 ]


Yurtiçindeki ve Yurtdışındaki Tüm Paydaşlarımıza Teşekkürlerimizle...

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN :

Ülkemizin Kahramanmaraş ilinde gerçekleşen ve 11 ili etkileyen deprem felaketi nedeniyle kaybımız ve acımız çok büyük...

Tüm Türk vatandaşları ve yurtdışındaki değerli dostlarımız gibi bizler de ilk günden bu yana deprem bölgesine yardımda bulunmaya gayret gösterdik. 7 Şubat 2023 tarihinden itibaren ihtiyaç sahibi bölgelere gönderilmesi için çadır projemizi ortaya koyarak bağış topladık, 8 Şubat 2023 tarihinde, AFAD koordinasyonunda Malatya’ya ilk parti çadırlarımızı sevk ettik ve kurduk. Aynı gün deprem bölgesindeki vatandaşlarımız için “Konteyner Kentlerimizi Birlikte İnşa Edelim” bağış kampanyamızı başlattık. İlk partinin içerisindeki 14 adet yaşam konteynerinin üretimi tamamlanarak Antalya İl Temsilcimiz Mehmet Atılgan ve Kurumsal İletişim Komite Başkanımız Alper Tenşi’nin yönlendirmesi ve AFAD koordinasyonuyla, ilk iki tır yüklendi ve Hatay-Antakya Üçgedik Konteyner kent alanına ulaştırıldı. Üretilen 36 yaşam konteynerlerimizden kalanlar ise Kahramanmaraş’a sevk edildi.

FESPA ve FESPA üyesi kuruluşlar ile yurt dışındaki paydaşlarımızın bağışlarıyla alınan üçüncü parti konteynerlerimiz AFAD koordinasyonunda, Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine gönderildi. Deprem bölgesine gerçekleştirdiğimiz ikinci ziyarette, konteynerlerimizin beş adedinin ana sınıfı olarak minik çocuklarımızın hizmetinde olduğunu, iki adedinin çamaşırhane ünitesi olarak kullanıldığını, bir adedinin ise idari ofis olarak değerlendirildiğini gördük. Öğrencilerin eğitim sürecine destek olabileceğini tespit ettiğimiz ürün ve ekipmanları sağlamaya yönelik projelerimizi bu doğrultuda yapılandırdık ve hala bölgedeki destek projelerimizi sürdürüyoruz.  

Bu felaket günlerinde, bağış projelerimize koşulsuz ve tüm imkanlarıyla katkıda bulunan, paydaşlarımızın gücünü sektörümüzün Türkiye’deki tek temsilcisi olan ARED çatısında buluşturma çabamızı karşılıksız bırakmayan yurt içinde ve dışındaki tüm kişi ve kuruluşlara teşekkürü bir borç biliriz.

Birlikteliğimizden doğacak kuvvetle bu acı günleri bir nebze de olsa aşacağımıza inancımız sonsuzdur. Depremin açtığı yaraları sararken en büyük destekçimiz kurduğumuz dayanışma olacaktır.

Tüm paydaşlarımıza tekrar ARED’e duydukları sadakat, güven ve çalışmalarımıza gösterdikleri destek için teşekkür ederiz.

Konuyla ilgili Youtube kanalımızda yayınlanan videomuza buradan ulaşabilirsiniz.