Endüstriyel Reklamcı Mesleği Ulusal Yeterlilikleri Onaylandı [ 07 Kasım 2018 ]


Endüstriyel  Reklamcı Mesleği Ulusal Yeterlilikleri Onaylandı

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN :

ARED’in, Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan bir yıllık yetki alarak başlattığı Ulusal Yeterlilik Hazırlama Çalışması’nı 7 ayda tamamlaması sonucunda Endüstriyel Reklamcı (Tabelacı) ile Endüstriyel Reklam Ölçü, Keşif ve Montaj İşçisi meslekleri de artık Mesleki Yeterlilik Kurumu’nda ulusal yeterlilikleri belirlenmiş meslekler arasında yer aldı.

ARED tarafından hazırlanan Endüstriyel Reklamcı (Tabelacı) (Seviye 4) ve Endüstriyel Reklam Ölçü Keşif ve Montaj İşçisi (Seviye 4) mesleklerinin ulusal yeterlilikleri 24.10.2018 tarihli 2018/33 sayılı MYK Yönetim Kurulu kararıyla onaylandı ve 6 Kasım 2018’de MYK portalında yayına girerek resmiyet kazandı.

ARED tarafından ulusal yeterlilikleri de hazırlanan bu iki mesleğin gelecekte, eğitim kurumlarından eğitimi ve mesleki yeterlilik belgesi alınabilecek. Böylece Endüstriyel Reklamcılık sektöründe, değişen koşullara ayak uydurabilen eğitimli çalışanların istihdam edilmesiyle sektörün rekabet gücü, ürün ve hizmet kalitesi artacak, doğru insan kaynağı planlaması ile zaman ve para gibi kayıplar da engellenmiş olacak.

Endüstriyel Reklamcı (Tabelacı) için tıklayınız.

Endüstriyel Reklam Ölçü, Keşif ve Montaj İşçisi için tıklayınız.