Zafer Bal

Zafer Bal mesleğe 1977 senesinde başladı. Resim ve grafik yeteneğini lise yıllarında Modern Reklam adında bir firmada çalışarak değerlendirdi. İmkanlar elverse bile üniversite okumanın zor olduğu o dönemde liseyi bitirdikten sonra iş arayışına girmek zorunda kaldı. Daha sonra Stüdyo Cenk’te Kör İsmail lakaplı ustasıyla ve sonrasında Ali Kar ile çalışarak tecrübe kazandı.

1981 yılında üç ortak olarak ilk iş yerini açtı. Yetersiz imkanlardan dolayı ortaklık kısa sürdü. Sonrasında iki yıl kadar piyasada çalışmak zorunda kaldı.

1983 yılında açıkhava reklamcılığına başladı ve işin zorluğuna karşın bu işi İzmir’de belli bir seviyeye çıkarmayı başardı. İki yıllık tecrübesini değerlendirerek o yıllarda İstanbul’da popüler olan duvar reklamcılığını İzmir’de yapmaya başladı.

Zafer Bal, teknolojinin henüz fazla gelişmediği, ustalık ve el işçiliğinin mühim olduğu o yılları düşündüğünde saygı, sevgi ve gönül dostluklarının ön planda olduğunu hatırlıyor ve İzmir’de Bal Reklam adlı şirketinde sektöre hizmet vermeye devam ediyor.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto6foto7 foto8foto5 foto9

Bu yazıyı paylaş: