Rasim Uçar

1961 yılında Yozgat’ta doğdu.

Mesleğe, 1976 yılında Burhan Avcı’nın yanında çırak olarak başladı. O dönemde büyük işler alabilen nadir reklam atölyelerinden birinde başlamasının da etkisiyle daha ilk günden zorlu

montajlarda çalıştı. Başka atölyelerde ustaların fırçalarını temizleyip, çay taşımayla geçecek çıraklık günleri, Burhan Usta’nın yanında mesleği hızla öğrenerek usta olmasıyla sonlandı.

Rasim Uçar, gittiği montajlardan sorunsuz dönmesiyle tanınırdı. İş bitirmekteki hırsı ve üretim montaj planlamasındaki becerisi Rasim Uçar’a ileriye dönük planlar yapma cesaretini de kazandırdı.

Cavit Ceylan ve Arif Taylan ile birlikte kendi başlarına bir atölye kurdular ve kısa sürede zamanın en ağır ve zor işlerini gerçekleştiren, Türkiye genelinde güvenilen ve beğenilen bir ekip haline geldiler.

2004 yılı sonunda Rasim Uçar ve Cavit Ceylan, reklam firmalarına üretim desteği vermek yerine kurumsallaşma kararı alarak Raca Reklam’ı kurdular.

Bu 38 yıllık ismi konulmamış kader ortaklığında Arif Taylan da hiçbir zaman eksik etmediği üretim zekası ve dostluğu ile yer aldı.

Rasim Uçar, neredeyse 40 sene önce beraber yola çıktığı dostlarıyla mesleğini Raca Reklam Tanıtım İnş. Elekt. San. Tic. Ltd. Şti.’nde sürdürmektedir.

montaj_04 copy montaj_05 copy montaj_06 copymontaj_09 rasim_ucar_01 montaj_08 copyrasim_ucar_02

Bu yazıyı paylaş: