Osman Bozkurt

1952 yılında Düzce’de doğdu. O zamanın şartlarından dolayı ilkokuldan sonra okul hayatına devam edemedi. 1965 yılında dönemin en tanınmış sanatkarlarından Kadir Usta’nın kendisini çırak olarak yanına almasıyla mesleğe başladı. Askere gidene kadar aynı işyerinde çalıştı, askerden dönüşünde ustası rahmetli olunca, ustasının iş yerini devam ettirdi. 1988 yılında ailesiyle İstanbul’a taşındı, Bayrampaşa’da bir iş yerinde ortak olarak çalıştı.

1994 yılında dört ortak olarak (Şaban Beyler, Refik Beyler, Metin Beyler) Esenler’de İstanbul Reklam firmasını kurdular. Birlikte uzun süre çalışıp birçok başarılı iş gerçekleştirdiler. Bir süre sonra yeni yapılanmaya gidildi ve ortaklar iyi bir şekilde ayrıldı, herkes kendi alanında faaliyet göstermeye başladı.

Osman Bozkurt, işini çocukları ile devam ettirdi. Gelişen şartlar neticesinde daha büyük ve daha rahat çalışma ortamı için İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ne taşındılar.

Osman Bozkurt, mesleğindeki uzun süreçte petrol, gaz, gıda, tekstil, otomotiv sektörlerindeki kurumsal firmaların bayii, mağaza dizaynları, tanıtım ürünleri, araç, filo giydirmeleri gibi ihtiyaç duyulan her alanda üretimleri ile müşterilerine İstanbul Reklam San. ve Tanıtım Hiz. Ltd. Şti. adlı firmasıyla hizmet vermektedir.

İşe ilk başladığında ihtiyaç duyduğu yağlı boya ve samur fırçanın yerini şimdi bilgisayarlar,  plotterlar, routerlar, baskı makinelerinin aldığını, eskisi gibi işin yükünün ustalara düşmediğini söyleyen Osman Bozkurt, eski zamanlarda işi bitirip montaj sonrası yapılan tabelanın karşısına geçip çay içerek onu seyretmenin zevkini hala unutamadığını söylüyor. Osman Bozkurt, makineleşen dünyada sadece süslü satış teknikleri ve katı kurallarla hareket etmek yerine çocuklarına her zaman dürüstlük, doğruluk ve samimiyetten ayrılmamalarını öğütlediğini belirtiyor.

foto

Bu yazıyı paylaş: