Oğuz Peker

1947 yılında Erzincan’da doğdu. 1959 yılında Erzincan’dan İstanbul’a geldi ve o yıldan itibaren öğrencilik ve iş hayatını bir arada yürüttü. Ortaokulda sanat eğitimi aldığı dönemde, özel bir reklam firması olan Olcay Reklam’da hem harçlığını çıkarmak hem de mesleği öğrenmek amacıyla haftasonları çalışmaya başladı. Dönemin sunduğu kısıtlı imkânlara rağmen mesleği öğrenmeye başlamasıyla ufak çapta reklam işleri yapmaya başladı ve beş yıl sonra aynı firmaya ortak oldu. Bu ortaklık sekiz yıl boyunca devam etti.

Sekiz yıllık tecrübe ve bu sayede kazanılan güven ile aileden diğer ağabey ve kardeşler 1979 yılında bir araya gelerek aile şirketi olan Sistem Reklamcılık’ı kurdular. Yavuz Peker, Oğuz Peker, İlyas Peker, Yılmaz Peker ortaklığında kurulan firma, o zamanın piyasa koşullarında 15-20 çalışana sahipti. İlk dönemlerde ağırlıklı olarak Shell, BP, Mobil gibi şirketlerle petrol sektörüne yoğunlaşan reklam işleri, yıllar içerisinde bankacılık, otomotiv, mağazacılık gibi alanlara yayılarak daha da genişledi.

Firma, bünyesinde barındırdığı mesleğin her grubundan kişileri eğiterek hem kişilere yetenek kazandırdı hem de firma bünyesinde iş imkânı sağladı.

Oğuz Peker’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nda bugüne geldiği noktada Sistem Reklamcılık, 500’ü aşkın çalışanı ve dört grup firması (İnşaat, Led Ürünleri ve Ahşap Raf ürünleri) ile Türkiye ve üç kıtada hizmet vererek Türk ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Oğuz Peker, bu süreçte Sistem Reklamcılık ve grup şirketlerinin buralara gelmesinde katkısı olan tüm müşterilerine teşekkür etmektedir.

oğuzpeker4oğuzpeker3oğuzpeker1 oğuzpeker2

 

Bu yazıyı paylaş: