Mustafa Kurt

1975 yılında Beyoğlu Tarlabaşı’nda Hasan Gümüş ile ortak olarak küçük bir sermaye ile 50m²lik alanda ilk dükkanı Kurt Reklam’ı kurdu.

İlk önce perakende işler yaparak başladı. Dört yıl Beyoğlu’nda çalıştıktan sonra 1979 yılında Okmeydanı Şarkkahvesi’nde daha büyük bir dükkana taşındı. Hem perakende işler yaptı, hem de Philips, Dardanel, Özen Film, Agfa Film, Atinon gibi kurumsal firmalarla çalıştı. Marshall Boyaları’nın fuar standını, Turkcell ve Telsim’in telefon standlarını yaptı.

Zamanla işlerin artmasıyla, 1998 yılında Yenibosna’da kendilerine ait beş katlı yeni bir binaya taşındı. Sektörün getirdiği makineleşmeyle birlikte 300x150cm CNC tezgahı ve 3.20 m baskı makinesi aldı. Perakende işlerine de devam etti. Aynı zamanda Çanakkale Seramik’in Türkiye genelinde bütün bayii reklamları ile Sabancı Vakfı’nın işlerini yaptı.

Mustafa Kurt, Kurt Reklam San. ve Tic. Ltd. Şti.’nde halen Teknosa’nın Türkiye genelindeki bayi tabelaları ile fuar zamanlarında bir mimarlık ajansıyla birlikte Ford’un ticari araç standı, Trakya Cam, Lassa-Bridgestone, Lida Pırlanta, Marco Benetti gibi fuar standı işleri gibi açıkhava reklamlarıyla ilgili her türlü işi yapmaya devam etmektedir.

Mustafa Kurt sagdaki (457x640)

Bu yazıyı paylaş: