Kamil Kaderoğlu

1960 yılında çiftçi bir baba ve annenin ortanca oğlu olarak Ankara Karaköy’de doğdu. Köy ilkokulunu 4 yılda bitirdikten sonra 1973 yılında tek mesleği reklamcılığa Ulus’ta Modern Çarşı’da Kaan Ticaret’te çırak olarak başladı.

Pantoğrafçı olan Kamil Kaderoğlu çırak olarak başladığını vurgulasa da aslında ustası olmadı. Bir gün dükkana bir iş geldi, acil yapılması gerekiyordu ancak makinayı kullanmayı bilmiyordu. Patronunu evden aradı, patronu makinayı tarif etti. Onun tarifine göre müşterinin işini yaptı verdi. Başarısına kendisi de hayret etti. Kendisi için unutulmaz bir anı oldu.

1984 yılında Çağ Reklam adı altında Necatibey’de Ankara Çarşısı’nda 12 m2’lik bir dükkanda kendi işini kurdu. 1997 yılında Erdeniz Reklam şirketini kurdu. Bu arada 1983-1991 doğumlu bir oğlu ve bir kızı oldu. İkisini de okuttu. Oğlu makine mühendisi, kızı da metalürji mühendisi oldular. Eşi şirket ortağıydı. 2006 yılında emekli olduktan sonra, şirketi oğluna devretti. Kendisi de hala oğlunun yanında çok kutsal gördüğü mesleğine devam diyor.

Ticaret lisesi mezunu olan Kamil Kaderoğlu, bu zamana kadar iki emekli verdi. Çalışanlarına da çok değer veren biri olarak onları da emekli etmeyi hedefliyor.

Kamil Kaderoğlu tüm meslektaşlarını ve bu mesleğe hizmeti geçenleri saygı ve şükranla anıyor.

Bu yazıyı paylaş: