Hüseyin Özsöz

1951’de Antakya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini memleketinde mahalle mektebinde okudu. Tabelacılığa başlamadan önce marangozluk, terzilik, oto boyacılığı ve cila işlerinde çalıştı. Aynı dönemlerde tabelacılık mesleğine ilgi duydu ve nihai kararı tabelacılık oldu. İlk fırçasını eline 1968 yılında aldı. Mesleği kendi çabalarıyla, bir ustası olmadan öğrendi. İlk tabelasını Sebat İş için hazırladı.

1978 yılında işini büyütmek amacıyla İstanbul’a geldi. Kardeşi Mehmet Özsöz de üniversite eğitimi için İstanbul’a gelmişti ve okuluna devam ederken Hüseyin Özsöz’e de destek oldu ve eğitimini tamamladı. O yıllarda Kadıköy’de kiraladıkları 9m²’lik dükkan ile ilk atılımını yaptı. Sonrasında müşterilerinin güvenini de arkasına alarak 1980 yılında Karaköy Yüksek Kaldırım’da ikinci dükkanını açtı.

Hüseyin Özsöz, 1985 yılında Pano Grafik Reklamcılık Ltd. Şti.’yi kurarak profesyonel iş hayatına başladı. O yıllarda fırça ile çalışıyordu. İlerleyen zamanlarda teknoloji sayesinde folyo ve folyo kesim makineleri fırçanın yerini alarak sektörün hızlı bir şekilde gelişmesini sağladı ve Hüseyin Özsöz de bu duruma ayak uydurdu. Tek vücut olmak adına şubesini de merkez bünyesine alarak İstanbul Kayışdağı’ndaki atölyesine, oradan da şu anda faaliyet gösterdiği Dudullu’daki binasına taşındı.

Halen kardeşi, eşi ve oğlu ile birlikte, aile şirketi olarak 44 yıldır yaptığı reklamcılık işini sürdürmektedir. Hüseyin Özsöz bu zaman zarfında sayısız nitelikli eleman yetiştirdi. İşinden hiçbir zaman yorulmadığını, uzun zamandır eline fırça almamasına rağmen bugün eline fırça alsa aynı heyecanı ilk günkü gibi hissedeceğini, emekli olduğu halde işini bırakamadığını, sektördeki gelişmelerle beraber yenilenerek hizmet vermeye devam edeceğini söyleyen Hüseyin Özsöz iki çocuk babasıdır.

Foto_2 Foto_3

Bu yazıyı paylaş: