Hasan Gümüş

1975 yılında Beyoğlu Tarlabaşı’nda Mustafa Kurt ortaklığı ve küçük bir sermaye ile 50m² bir alanda Kurt Reklam adında ilk dükkanını açtı.

İlk önce perakende işler yaparak başladı. Dört yıl Beyoğlu’nda çalıştıktan sonra 1979 yılında Okmeydanı Şarkkahvesi’nde daha büyük bir dükkana taşındı. Hem perakende işler yaptı, hem de Philips, Dardanel, Özen Film, Agfa Film, Atinon gibi kurumsal firmalarla çalıştı. Marshall Boyaları’nın fuar standını, Turkcell ve Telsim’in telefon standlarını yaptı.

Zamanla işlerin artmasıyla, 1998 yılında Yenibosna’da kendilerine ait beş katlı yeni bir binaya taşındı. Sektörün getirdiği makineleşmeyle birlikte 300x150cm CNC tezgahı ve 3.20cm baskı makinesi aldı. Perakende işlerine de devam etti. Aynı zamanda Çanakkale Seramik’in Türkiye genelinde bütün bayii reklamları ile Sabancı Vakfı’nın işlerini yaptı.

Hasan Gümüş, Kurt Reklam San. ve Tic. Ltd. Şti.’nde halen Teknosa’nın Türkiye genelindeki bayi tabelaları ile fuar zamanlarında bir mimarlık ajansıyla birlikte Ford’un ticari araç standı, Trakya Cam, Lassa-Bridgestone, Lida Pırlanta, Marco Benetti gibi fuar standı işleri gibi açıkhava reklamlarıyla ilgili her türlü işi yapmaya devam etmektedir.

Bu yazıyı paylaş: