Erol Gökmen

1958 yılında Ankara’nın Kızılcahamam Uğurlu Köyünde dünyaya geldi.

İlköğrenimini doğduğu köyde tamamladı. Mesleğe ilk olarak 1971 yılında Posta Caddesi Tiritoğlu İşhanı’nda bulunan Osman Tabela’da çırak olarak başladı. 4 yıl çırak olarak çalıştı. 2 yıl Akşam Sanat Okulu’nda eğitim gördükten sonra askerlik görevine kadar 4 yıl kadar kalfalık dönemi geçirdi. Askerlik görevi dolayısı ile mesleğine 2 yıl ara verdi.

1980 Türkiye’nin sektör olarak tabelacılıktan reklam sektörüne geçiş yaptığı yıllardı. Bireysel olarak da ileriye bakarak düşünmenin, araştırmanın ve teknolojik makine yatırımlarının başlandığı yıllardı. Bu yıllarda Erol Gökmen de ortağı bulunduğu Osman Tabela’nın adını Osman Reklam olarak yeniledi ve 1995 yılında “Osmanlı Reklam” oldu.

Çok zor geçen yıllardan sonra personel sayısının artması, araç ve makine parkının gelişmesiyle Erol Gökmen kurumsallaşma kararı aldı. Bu arada 2002 krizi ve ortaklarından ayrılma süreci zorlu bir sınav niteliğindeydi.

Erol Gökmen, Osmanlı Reklam olarak bu sınavı vererek 30.000m2 arazi üzerine kurulu, çevreye ve insana değer veren son model tesisinde 250 çalışanı ile 44 yıllık meslek hayatına Onursal Başkan sıfatı  ile devam etmektedir.

erol gokmen foto1 (1280x883)

Bu yazıyı paylaş: