Aydın İlkkan

1954 tarihinde Tekirdağ, Saray, Büyük Yoncalı’da doğdu. Lüleburgaz Kepirtepe İlköğretim Okulu’nu 1972 yılında bitirdi. Sonrasında ilkokul öğretmeni olup mesleğini 12 yıl sürdürdü.

Öğrencilik ve öğretmenlik yıllarında geçimini sağlamak için tabelacılık yaptı. 1984 yılında öğretmenlik görevini sonlandırdı ve açıkhava reklamcılığı işine devam etti.

Mesleğini büyümeden-büyütmeden, büyük işler yapmadan, yaptığı işten zevk alarak sürdürmeyi ilke edindi. Ustası sadece mesleği değil, bu hayat felsefesini de öğretti. Bir gram bal için bir kilo keçiboynuzu çiğnemenin anlamsız geldiğini söyleyen Aydın İlkkan, fırça sallamaktan gelen bir kişi olmasına rağmen yeniliklere hep açık oldu, sektörle ilgili gelişmeleri yakından takip etti. Öyle ki, “Uygarlık öyle kuvvetli bir ışıktır ki kendisine bigane olanları yakar, mahveder” sözünün anımsattıklarını belleğinde hep canlı tuttu.

Mesleğinde hiç aracı olmadı, yapabileceği işleri aldı, yapamayacaklarını tanıdığı ilgili kişi ya da kurumlara havale etti. Sektördeki tanınırlığını ve bilinirliğini kazanma kaygısı olmadan, işini oyun oynar gibi yapmasına borçlu olduğunu söyleyen Aydın İlkkan, meslektaşlarıyla ve meslek kuruluşlarıyla hep diyalog içinde oldu. Meslek fuarlarını ticari bir alan gibi değil, ilişkileri sıcak tutmanın bir vesilesi gibi gördü ve her yıl en az iki meslek fuarına katıldı.

2006 yılından bu yana sektörde kullanılan LED ürünlerine özel ilgi gösterdi ve o yıldan beri  LED ürünlerinin ithalat, satış ve uygulamasını yaptı. Özel birkaç konuda ilk olmanın gururunu yaşayan Aydın İlkkan sayısı çok olmamakla beraber çalışanlarıyla bir aile olmaya özen gösterdi. Meslek içi eğitime önem verdi.

Bilgiye hep açık olan, paranın fonksiyonunu bilip kabul ettikten, işini onun bir parçası olmadan severek yaptıktan sonra hayatın daha güzel, daha anlamlı olduğuna inanan Aydın İlkkan, Cevizlibağ Reklam Ltd. Şti.adlı firması ile sektöre hizmet vermeye devam etmektedir.

DSC_2531

Bu yazıyı paylaş: