Işık Plastik’in Plaskolite’la Dev Ortaklığı

resim-2

Işık Plastik’in Plaskolite’la Dev Ortaklığı

24.000 ton yıllık levha üretim kapasitesiyle Türkiye’nin en kapsamlı plastik levha üreticisi Işık Plastik, dünyanın en büyük akrilik levha üreticisi Plaskolite Inc.’le güçlerini birleştirdi.

19 Eylül 2012 tarihinde imzalanan anlaşmayla, Malatya’da 12 milyon EUR yatırımla kuracakları 1000 ton/ay kapasiteli dökme akrilik tesisi için ortaklığa giden sektörünün öncüsü iki firma, 2012 Kasım ayında temel atacaklar.

Bu dev yatırımla ürün gamlarında en büyük eksik olan dökme akrilik levhaları, Türkiye’de benzeri olmayan bir teknolojiyle üreteceklerini belirten Genel Müdür Abdullah Çeker, “Bu yatırımla müşterilerimizin tüm levha ihtiyaçlarını tek bir çatı altında karşılayacak konuma geliyoruz. Bu bizi pazarda çok stratejik bir yere taşıyacak. 120.000 ton üretim kapasitesiyle plastik levha üretimi konusunda büyük bilgi birikimine sahip ortağımız, bünyemize önemli know-how transferi sağlayacak.” diye ekledi.

Işık Plastik’in dinamizmine hayran kaldığını belirten Plaskolite Başkanı James R. Dunn, “Türkiye’de ve bölgede sektörün öncü ismi Işık Plastik’le yaptığımız ortaklık şüphesiz ki iyi bir sinerji yaratacak. Işık’ın gücü Avrupa’daki operasyonlarımızda bize güç katacak.” diye konuştu.

Yeni tesiste şeffaf, renkli ve modifiye akrilik levhalar üretilecek olup, ayrıca bugüne kadar ithal edilmekte olan, banyo küveti ve duş teknesi üretiminde kullanılan yüksek kalitede akrilik levhalar da üretim gamında yer alacaktır.

Işık Plastik Hakkında

Türkiye’nin en büyük ekstrüde plastik levha üreticisi olan Işık Plastik, 240 çalışanıyla Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam (levha, ambalaj, masterbatch) 42.000 ton/yıl kurulu kapasiteyle üretim yapmaktadır. Akrilik, polikarbonat, Pet-G, polistren, polipropilen ve ABS levhalarıyla hizmet sunduğu sektörlerin başında otomotiv, beyaz eşya, yapı, reklam-tanıtım, aydınlatma ve savunma sanayi bulunmaktadır.

Şirketle ilgili ayrıntılı bilgiye www.isikplastik.com.tr internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Plaskolite Inc. Hakkında

1950 yılında kurulmuş olan Plaskolite Inc. A.B.D.’nin en büyük akrilik hammadde ve dünyanın en büyük akrilik levha üreticisidir. Ohio, California, Mississippi, Mexico ve Texas’taki tesislerinde 120.000 ton kapasiteyle, standart darbe ve dayanımlı akrilik levhalar, akrilik resin, polystyrene levhalar, ayna akrilik levhalar ve yüksek performanslı kaplamalar üretmektedir.

Şirketle ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.plaskolite.com/ internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Bu yazıyı paylaş:

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir