resim-2

ISA ÇALIŞMA GRUBU MAYIS’TA İSTANBUL’DA

ISA’nın Uluslararası Çalışma Komitesi her yıl Dünya’nın farklı ülkelerindeki Açıkhava reklam sektörüyle ilgili gelişmeleri takip etmek ve yakından görmek amacıyla geziler düzenlemektedir. Bu gezilerde katılımcılara, sektörel araştırmaların yanı sıra o ülkenin kültürel ve tarihi fırsatlarını da görme imkanı sağlanmaktadır. ISA Uluslararası İlişkiler Müdürü Sapna Budev, 2006 yılı ülke ziyareti için ARED ile iletişime geçerek ARED Üyeleri, Türkiye ekonomisi, tarihi, kültürel ve turistik alanlar üzerine detaylı bir çalışma gerçekleştirdi. ARED, 2003 yılında İstanbul’daki EVL ve FESPA toplantılarına ev sahipliği yaparak uluslararası organizasyonlarda kendini kanıtlamıştır. ISA’ya üye olan ve İstanbul toplantılarına katılan EVL Üyeleri de 2006 yılı ülke ziyareti için Türkiye’yi referans gösterdiler. Sapna Budev’in ön çalışma süreci sonuçlandığında ISA Yönetim Kurulu, bu yılki ülke ziyaretinin ARED işbirliği ile Türkiye’de organize edilmesine karar verdi.

ISA, Türkiye gezi programını ARED ve Idee Turizm işbirliği ile 20 – 27 Mayıs 2006 tarihlerinde, Dünya’nın farklı ülkelerinden ISA’ya üye olan ve farklı firma profillerine sahip 12 kişilik bir grupla gerçekleştirecektir. Sapna Budev, Türkiye gezi programında ziyaret edilecek firmaları ARED Üyelerinin web sitelerinden araştırmalar yaparak endüstriyel reklam üretimi, dijital baskı, neon, LED, malzeme satışçısı ve malzeme üretimi gibi farklı profillerden seçti. Ziyaret edilecek firmalar ağırlıklı olarak İstanbul’dan belirlendi. ISA’nın ülke gezileri yarım gün firma ziyareti yarım gün şehir turları şeklinde organize edilmektedir. ISA Grubu için İzmir Bölgesi yakınlarında Efes’te bulunan Meryem Ana’nın kültürel değerini yaşatmanın çok ilgi çekici olacağı düşünülerek bu gezi programına günübirlik İzmir turu da dahil edildi. ARED’in ev sahipliğinde gerçekleşecek organizasyonun son akşamında, ISA ve ARED üyelerini bir araya getirebilmek için Boğaz’da yemekli tekne turu ve akşam yemeği organize edildi.

ARED, Türkiye Açıkhava Reklam sektörünü yurt dışında temsil etmek, yabancı firmalarla ARED Üyelerini tanıştırmak, karşılıklı bilgi alışverişlerini sağlamak, dostluklar ve ticari işbirliklerin temelini atmak amacıyla uluslararası dernek ve federasyonlara üye oldu. ARED üye olduğu uluslararası federasyon ve derneklerle sürekli bir iletişim sağladı, yurtdışındaki toplantılara katıldı ve yabancı dernekleri de İstanbul’da ağırladı. Sapna Budev’in yaptığı çalışmalar sonucunda ISA’nın Türkiye’yi tercih etmesi, hem Türkiye’deki Açıkhava reklam sektörü, hem de Türkiye’nin tanıtımı açısından önemli bir yatırımın ilk adımı olacaktır.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir